• מאת 2success

רע - למה רע לך? האם הרע, הוא באמת רע? למה הרע, הוא רע?

רע - למה רע לך? האם הרע, הוא באמת רע? למה הרע, הוא רע?

כי האדם סובל תמיד ממשהו. והאדם סובל, רק משום שהוא חי בתחושה, של נפרדות של טוב ורע. שהיא גורמת לו לרצות את הטוב, וממילא להרגיש תמיד רע. מכך שהוא מפחד לאבד את הטוב, ומכך שהטוב שלו, הוא תמיד תלוי בצורה החיצונית של המציאות. כך שהאדם, מרגיש תמיד רע.

והאדם מרגיש רע, רק בגלל שהוא אומר על דבר אחד שהוא טוב ועל דבר אחר שהוא רע. ומי שרוצה להרגיש טוב תכף ומיד, צריך להפסיק לעשות הפרדה של טוב ורע, ואז הוא ירגיש טוב בשלמות מיד. והאדם סובל, רק בגלל הנפרדות שהוא עצמו יוצר.

והאדם מוכרח להבין, למה הוא יוצר את הנפרדות הזאת. ולא שהרע הוא טוב, ולא שהאדם מוכרח לומר, שהרע והטוב הם אחד, אבל האדם בהחלט כן מוכרח להבין, למה הוא כמו משוגע, אומר על צורה אחת של המציאות שהיא טובה, יותר מאשר צורה אחרת. כי האדם הוא משוגע אמיתי, שעל צורת מציאות אחת, הוא אומר שהיא טובה ורוצה אותה, ועל צורת מציאות אחרת, הוא אומר שהיא רעה ולא רוצה אותה.

והאדם מוכרח להבין את השיגעון שלו. וזה לא רע להיות משוגע, שעושה הפרדה בין טוב לרע, וזה אפילו טוב מאוד. אבל זה טוב מאוד, רק כאשר האדם מבין, למה הוא משוגע. כי משוגע שלא מבין למה הוא משוגע, הוא משוגע אמיתי. אבל חכם שמבין למה הוא מתנהג כמו משוגע, הוא חכם אמיתי. כי הוא יכול להתנהג כמו משוגע, ואעפ"כ להישאר חכם באמת, ללא כל שינוי כלל.

והאדם סובל תמיד, אך ורק בלי סיבה. כי כל הסבל של האדם בחיים, כולו נובע, רק משום שהאדם לא מבין את הסיבה, שבגללה הוא עושה הפרדה בין טוב לבין רע. כי האדם הטיפש, הוא לדוגמא אומר על חולי שהוא רע, ועל בריאות שהיא טובה. והאדם המשוגע, לא באמת מסוגל להסביר, למה הוא רוצה את הצורה הזאת של המציאות, יותר מאשר כל צורה אחרת.

ואין לאדם שמץ של מושג, מהיכן באמת ...

המאמר רע - למה רע לך? האם הרע, הוא באמת רע? למה הרע, הוא רע?

מאת להיות אלוהים שבך + מאמן אימון אישי ייעוץ / אליעד כהן - www.EIP.co.il


הוספת מאמר