• מאת קובי_שפיבק

Pew: הסמארטפון מחליף את המחשב

הסמארטפונים משנים את פני עולם המחשוב, ולאחרונה הטענה הזו מגובה ביותר ויותר נתונים. כך למשל, סקר חדש שערך מכון Pew Internet & American Life Project, החוקר את השפעות הטכנולוגיה על התרבות האמריקאית, חושף כי לכשליש מכל האמריקאים יש כיום מכשיר סמארטפון בבעלותם, לרבע מהם זהו המכשיר העיקרי לגלישה באינטרנט. 


המשמעות של העובדה הזו היא שיותר ויותר אמריקאים מעדיפים לגלוש ברוב הזמן מהסמארטפון במקום מהמחשב האישי המסורתי. לא זו בלבד, אלא של על פי הנתונים של Pew, הרוב המוחץ של המשתמשים בסמארטפון גולשים דרכו על בסיס יום יומי, גם אם זה לא המכשיר העיקרי שלהם לגלישה באינטרנט. לטענת Pew, תשעה מכל עשרה בעלי סמארטפונים משתמשים בהם לגלישה באינטרנט ולקריאת אימיילים על בסיס יום יומי.


עם זאת, יש לקחת את הנתונים בפרופורציה הראויה. רוב האנשים שמשתמשים בסמארטפון כמכשיר הגלישה העיקרי שלהם הם מחתך אוכלוסייה ספציפי - צעירים מתחת לגיל 30 ובדרך כלל עם הכנסה נמוכה יותר שגורמת להם להעדיף את הסמארפון כאופציה הזולה יותר על פני המחשב. כלומר, מי שרוצה, למשל, לפרסם לפלח זה של האוכלוסייה מוטב לו שיפנה דרך הסמארטפון, אך לגבי פלחים אחרים באוכלוסייה כדאי לעשות שיקול זהיר יותר בעניין זה. 


עוד ניתן לראות כי קהילות מסוימות נוטות להשתמש יותר בסמארטפון  מקהילות אחרות. כך למשל, השיעור היחסי של ההיספאנים והשחורים בארצות הברית המשתמשים בסמארפון גדול ב-44% מהשיעור היחסי של הלבנים. 


עוד נציין כי על פי סיסקו כ-63% מהתעבורה כיום באינטרנט מתבצעת ממחשבים רגילים. עד 2015, לטענת סיסקו, יקטן שיעור זה ל-46% בלבד. שאר התעבורה תתבצע דרך מכשירים אחרים, בין השאר, דרך טלפונים ניידים חכמים. 


לרגל חגיגת 20 שנה לפעילות פיסיאון, קובי מציע שורה של טיפים בדוקים ועובדים ליהנות מיותר זמן פנוי www.techmap.co.il/time


לטיפים וקיצורי דרך מעניינים בתחום המחשוב


www.pcon.co.il/v5/pcontip.asp


למידע נוסף על קובי שפיבק Bsc., MBA - העורך הראשי של pCon

בפייסבוק - www.facebook.com/pcon1 


הוספת מאמר