• מאת קובי_שפיבק

485 מיליון גולשים סיניים באינטרנט

האם סין הולכת להפוך גם למעצמת אינטרנט בינלאומית? על פי נתונים שחושף השבוע הארגון הסיני China Internet Network Information Center, התשובה היא, שככול הנראה, כן. ממחקר שערך עולה כי מספר הגולשים הסיניים הגיע בחצי השנה האחרונה ל-485 מיליון. מדובר בגידול של כ-6.1% בששת החודשים האחרונים, או במספרים פשוטים - 27 מיליון גולשים סיניים חדשים שהצטרפו לרשת. 


למרות הנתונים האסטרונומיים הללו, כדאי לציין כי בשנתיים האחרונות חלה דווקא מגמה של האטה בקצב הגידול של מספר הגולשים החדשים בסין. כך למשל, במחצית הראשונה של 2010 עמד קצב הגידול של המצטרפים על 9.4%. בשנים קודמות קצב גידול זה עמד אפילו על שתי ספרות. לדוגמא, ב-2008 נרשם גידול של לא פחות מ-20.5% במספר המשתמשים הסיניים שהצטרפו לאינטרנט. 


למי שמתרשם מהמספרים כדאי לציין גם כי מספר הגולשים כיום בסין מהווה כ-36.2% בלבד מהאוכלוסייה. כלומר, ל-815 מיליון סינים בסין אין עדיין חיבור מסודר לרשת האינטרנט. במילים אחרות, הזרוע עוד נטויה, ולמספר הגולשים הסיניים יש עוד הרבה לאן לצמוח. 


China Internet Network Information Center הוא ארגון ללא מטרות רווח המקושר לממשל הסיני. נתונים של חברת המחקר comScore האמריקאית טוענים להיקף קצת יותר נמוך במספר הגולשים בסין. על פי comScore, מספר זה עמד כל 304.2 מיליון גולשים בלבד. אם מכללים גם את המתחברים דרך בתי קפה אינטרנט אזי מספר זה מגיע, לטענת comScore, ל-415 מיליון גולשים. 


לרגל חגיגת 20 שנה לפעילות פיסיאון, קובי מציע שורה של טיפים בדוקים ועובדים ליהנות מיותר זמן פנוי www.techmap/co/il/time


לטיפים וקיצורי דרך מעניינים בתחום המחשוב


www.pcon.co.il/v5/pcontip.asp


למידע נוסף על קובי שפיבק Bsc., MBA - העורך הראשי של pCon

בפייסבוק - www.facebook.com/pcon1 


הוספת מאמר