• מאת קובי_שפיבק

אפל מכה את התחזיות

סטיב ג'ובס יכול לישון בשקט. החברה שלו ממשיכה להתנהל על הצד הטוב ביותר. כך לפחות מראים הנתונים שמסרה החברה השבוע לבורסה בארצות הברית, אודות הרווח הרבעוני שלה. על פי הדו"ח שמסרה, הרבעון השני של 2011 היה הטוב ביותר שנרשם אי פעם בהיסטוריה שלה. הרווח הנקי של החברה זינק ב-125% והגיע ל-7.31 מיליארד דולרים. 


אפל מכרה ברבעון האחרון מספר שיא של מכשירי אייפון - 20.3 מיליון יחידות. זאת לעומת 17 מיליון ברבעון המקביל אשתקד. כמו כן, היא גם מכרה כ-9.3 מיליון מחשבי אייפד, 7.54 מיליון מכשירי אייפוד ו-3.95 מיליון מחשבי מק. בסה"כ עמדו הכנסותיה ברבעון זה על 28.57 מיליארד דולר. זאת, לעומת 15.7 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד. 


מדובר במכה מפתיעה לכל התחזיות המוקדמות שחזו האנליסטים. כך למשל, בתחזית ציפו האנליסטים להכנסות בשווי של 25 מיליארד דולר ולמכירות של כ-17 מיליון אייפונים. אפל הצליחה להוכיח שהיא הרבה יותר טובה ברווחים, גם ממה שמעריכים אותה גורמים מקצועיים בענף. 


 ומה בעתיד? אפל צופה הכנסות בשווי של 25 מיליארד דולרים ברבעון הקרוב ורווח של 5.5 דולרים למניה. הפעם התחזית שמרנית יחסית לאנליסטים, אשר צופים לה הכנסות בשווי של 27.7 מיליארד דולרים ורווח של 6.42 דולרים למניה.  


לרגל חגיגת 20 שנה לפעילות פיסיאון, קובי מציע שורה של טיפים בדוקים ועובדים ליהנות מיותר זמן פנוי www.techmap.co.il/time


לטיפים וקיצורי דרך מעניינים בתחום המחשוב


www.pcon.co.il/v5/pcontip.asp


למידע נוסף על קובי שפיבק Bsc., MBA - העורך הראשי של pCon

בפייסבוק - www.facebook.com/pcon1 


הוספת מאמר