• מאת קובי_שפיבק

הגרדיאן - 100 המשפיעים בעולם המדיה

הגרדיאן הבריטי מפרסם השבוע, כמדי שנה, את ה-MediaGuardian 100 - רשימת 100 האנשים המשפיעים ביותר כיום על עולם המדיה בבריטניה. בראש הרשימה עומד כיום, באורח צפוי מעט, מארק צוקרברג, מייסד ויו"ר פייסבוק, אשר עלה שישה מקומות מהשנה שעברה, הישר למקום הראשון. 


לאחריו נמצא מישהו שקצת פחות היה צפוי לקבל את המקום השני, לפחות עבור המשתמש הישראלי. זהו ג'ק דורסי, מייסד ומנכ"ל טוויטר. הרשת שלו אמנם לא תופסת נתח שוק מספיק גדול בישראל, אך בעולם היא פופולארית הרבה יותר. טוויטר של דורסי הייתה, בין השאר, בין הגורמים שדחפו בצורה המשמעותית ביותר את השינויים החברתיים שחלו בשנה האחרונה בעולם הערבי. 


במקום השלישי נמצא לארי פייג', מנכ"ל גוגל, אשר עומד במקום זה הפעם לבדו, ללא סרגיי ברין, אשר עמד איתו יחד בשנה שעברה במקום השני. זאת, ככל הנראה, בשל חילופי התפקידים בחברה השנה, שבמהלכם מונה פייג' למנכ"ל גוגל במקום אריק שמידט. 


במקום הרביעי נמצא מרק תומפסון, מנכ"ל רשת ה-BBC. במקום החמישי, סטיב ג'ובס, מנכ"ל אפל, אשר עמד בשנה שעברה במקום הראשון ברשימה. במקום השישי נמצא איל התקשורת רופרט מורדוך שירד בשני מקומות, ככול הנראה בשל הפרשיות האחרונות. במקומות הבאים ניתן לראות, לפי הסדר, את פול דקרה, עורך הדיילי מייל, סר מרטין סורל, מנכ"ל קבוצת WPP, ואת המפיק סיימון קוואל, אשר מוכר בעיקר כשופט של התוכניות Britain's Got Talent ואמריקן איידול. 


את העשירייה הפותחת מסיים השופט בריאן לבינסון שמוביל כיום את החקירה כנגד ניוז אוף דה וורלד.כדי לראות את הרשימה המלאה לחצו על הקישור שמתחת.


לרגל חגיגת 20 שנה לפעילות פיסיאון, קובי מציע שורה של טיפים בדוקים ועובדים ליהנות מיותר זמן פנוי www.techmap.co.il/time


לטיפים וקיצורי דרך מעניינים בתחום המחשוב


www.pcon.co.il/v5/pcontip.asp


למידע נוסף על קובי שפיבק Bsc., MBA - העורך הראשי של pCon בפייסבוק - www.facebook.com/pcon1 


הוספת מאמר