• מאת קובי_שפיבק

Fujitsu: טלפון נייד ראשון מבוסס מנגו

Fujitsu Toshiba Mobile Communications היא היצרנית הראשונה שתשתמש בגרסת מנגו החדשה של מערכת ההפעלה Windows Phone של מיקרוסופט לטלפונים ניידים. שעות ספורות לאחר שמיקרוסופט הודיעה אתמול על שחרורה הרשמי של מנגו ליצרניות הסלולאר הציגה פוג'יטסו את הדגם הראשון שעליו היא תותקן - IS12T. 


הטלפון החדש של פוג'יטסו, אשר ישוחרר לשיווק ביפן בחודש ספטמבר הקרוב מציע מפרט מרשים למדי. זה כולל, בין השאר, מסך מגע בגודל 3.7 אינטש, מצלמה דיגיטלית ברזולוציה גבוהה של 13.2 פיקסלים, זיכרון פנימי בנפח של 32GB, משקל קל של 113 גרם בלבד, וזמן סוללה ארוך של עד 6 שעות דיבור ועד 11 ימי המתנה. 


גרסת מנגו שתושק עליו, מציעה לא פחות מ-500 חידושים לעומת הגרסה הקודמת של חלונות לטלפונים ניידים, Windows Phone 7. אלו כוללים, בין השאר, הצגה של תכני האפליקציות כבר ממסך הבית (בדומה לוויג'טים באנדרואיד) וממשק שיחוח מתקדם יותר, המציג במחרוזות את השתלשלות השיחות של המשתמשים בכמה כלים במקביל, כולל אימייל, רשתות חברתיות ומסרים מידיים.


חשוב לציין כי מיקרוסופט כבר חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם עוד כמה יצרניות מובילות נוספות. ביניהן ניתן למצוא את נוקיה, אייסר ו-ZTE היפנית. זאת, מתוך מטרה לשפר את מעמדה בשוק הסמארטפונים, בו למערכת ההפעלה שלה יש כיום נתח שוק של 2.7% בלבד (לפי IDC).  בעקבות שיתופי פעולה אלו בחודשים הבאים צפויים לצאת עוד עשרות דגמים עם הגרסה החדשה של Windows Phone. יש למה לצפות. 


לרגל חגיגת 20 שנה לפעילות פיסיאון, קובי מציע שורה של טיפים בדוקים ועובדים ליהנות מיותר זמן פנוי www.techmap.co.il/time


לטיפים וקיצורי דרך מעניינים בתחום המחשוב


www.pcon.co.il/v5/pcontip.asp


למידע נוסף על קובי שפיבק Bsc., MBA - העורך הראשי של pCon

בפייסבוק - www.facebook.com/pcon1 


הוספת מאמר