• מאת קובי_שפיבק

גולן טלקום בדרך לספקית חמישית

בשורות טובות לשוק הסלולאר הישראלי - חברת גולן טלקום, הזוכה הרביעית במכרז רצועת התדרים של משרד התקשורת הצליחה להציג את הערבות שעלייה התחייבה, בסך 360 מיליון שקלים. בכך נסללה הדרך להפיכתה לחברה החמישית בישראל שתספק שירותי תשתית סלולאריים. זאת, לאחר, פרטנר, פלאפון וסלקום הוותיקות, ומירס, שצפויה להיכנס לתחום גם כן. 


כזכור, לפני כחודשיים זכו שתי חברות במכרז על רצועת התדרים הסלולאריים של משרד התקשורת - חברת מירס וחברת מרתון מובייל, שבבעלות חזי בצלאל. כדי להשלים את המכרז נדרשו שתי החברות להציג כל אחת ערבות בסכום של כ-700 ש"ח מאחד מהבנקים הישראליים בתוך כשבועיים מיום הזכייה. בעוד שמירס הצליחה להציג את הערבות, מרתון לא. השרביט הועבר לחברת סלקט, הזוכה השלישית, שגם כן לא הצליחה להציג את הערבות עליה התחייבה.


גולן טלקום, שבבעלות מיכאל גולן, גזבייה ניאל ומשפחת פריינטה, התחייבה על סכום נמוך בהרבה ולכן גם הצליחה להציג אותו. יחד עם זאת, כעת טוענים במרתון מובייל, הזוכה הראשונה במכרז, כי הזכייה של גולן לא חוקית. לטענת נציגי מרתון מוביל, אשר פנו לבג"ץ כדי לבטל את הזכייה של גולן טלקום, הם לא הצליחו להציג את הערבות בשל תקלה טכנית. משרד התקשורת, לדעתם, היה צריך לתת להם הארכה ולא להעביר ישירות את המושכות לסלקט ולגולן טלקום. 


בגולן טלקום, בכל אופן, ממשיכים להתכונן לצעד הבא - השקת הרשת הסלולארית שלהם. השקה זו צפויה להתרחש ב-2012, אז  יפתח שוק התקשורת הסלולארית לתחרות, לאחר שנים של סטגנציה תחרותית. 


לרגל חגיגת 20 שנה לפעילות פיסיאון, קובי מציע שורה של טיפים בדוקים ועובדים ליהנות מיותר זמן פנוי www.techmap.co.il/time


לטיפים וקיצורי דרך מעניינים בתחום המחשוב


www.pcon.co.il/v5/pcontip.asp


למידע נוסף על קובי שפיבק Bsc., MBA - העורך הראשי של pCon בפייסבוק - www.facebook.com/pcon1 


הוספת מאמר