• מאת קובי_שפיבק

כמחצית מהסמרטפונים עם אנדרואיד

חברת Canalys מפרסמת השבוע דו"ח החושף  את נתחי השוק של מערכות ההפעלה השונות המיועדות לטלפונים ניידים חכמים. על פי הדו"ח שלה, נתח השוק  של אנדרואיד, מערכת ההפעלה של גוגל, הגיע ברבעון השני של 2011 ל-48% - כמעט מחצית מהשוק. אחריה נמצאת iOS, של אפל, עם נתח שוק של 19%. 


אנדרואיד, כך עולה מהדו"ח היא מערכת ההפעלה המובילה ברוב המדינות שנבדקו. מתוך כ-56 מדינות שנבדקו, אנדרואיד נמצאת במקום הראשון ב-35 מהן. שיעורים גבוהים במיוחד של אימוץ המערכת נרשמו באזור אסיה פסיפיק. בין השאר, נתח השוק של אנדרואיד בדרום קוריאה עומד כיום על 85% ואילו ברפובליקה הסינית, הלא היא טאיוון, נתח השוק של אנדרואיד עומד על 71%. 


שיעור המכירות של הסמארטפונים באופן כללי גדל ב-73% בשנה האחרונה. ברבעון השני של 2011 לבדו נמכרו כ-107.7 מיליון טלפונים ניידים חכמים. 51.9 מיליון מתוכם היו מבוססי אנדרואיד. כ-39.8 מיליון מכשירים נמכרו באזור אסיה פסיפיק, 35 מיליון נמכרו באירופה, המזרח התיכון ואפריקה ואילו -32.9 מיליון מכשירים נמכרו בשתי האמריקות. 


עבור המשתמש הפשוט מומלץ לשים לב למגמה זו ולעקוב אחריה, שכן המשמעות של יותר משתמשים במערכת הפעלה מסוימת היא גם שיותר אפליקציות ויישומים יוצעו עבורה, שכן, מפתחים מקדישים כיום יותר זמן למערכות היותר פופולאריות. לכן, מי ששוקל כיום לרכוש מכשיר סמרטפון חדש לא היינו ממליצים לבחור מיד כברירת מחדל באייפון, כמו שרבים מהישראלים עושים, אלא לבדוק גם את האלטרנטיבות האחרות בשוק, מבוססות האנדרואיד. 


לרגל חגיגת 20 שנה לפעילות פיסיאון, קובי מציע שורה של טיפים בדוקים ועובדים ליהנות מיותר זמן פנוי www.techmap.co.il/time


לטיפים וקיצורי דרך מעניינים בתחום המחשוב


www.pcon.co.il/v5/pcontip.asp


למידע נוסף על קובי שפיבק Bsc., MBA - העורך הראשי של pCon

בפייסבוק - www.facebook.com/pcon1 


הוספת מאמר