• מאת קובי_שפיבק

Gmail - שירות שיחות לטלפונים

גוגל משיקה השבוע את שירות הטלפון האינטרנטי שלה גם לגולשים בישראל. השירות מאפשר לבצע שיחות במחירים מוזילים לטלפונים ניידים ונייחים דרך הממשק של Gmail. עד היום השירות היה זמין למספר בודד של מדינות, ביניהן מדינות ארצות הברית וקנדה, אך כעת החליטה גוגל להרחיב אותו לכמה מדינות נוספות. 


השירות הטלפוני של גוגל, אשר זמין בשלב זה למשתמשים בגרסה האנגלית של Gmail, מאפשר לבצע שיחות בחינם לטלפונים בארצות הברית. לטלפונים בישראל מוצע השירות בתעריף של 2 סנט (כשש אגורות) לדקת שיחה לטלפונים קווים ושל 10 סנט (כ-34 אגורות) לטלפונים קווים. למתקשרים למספרי טלפון ברשות הפלסטינים מוצע השירות בתעריף של 23 סנט לדקת שיחה (כ-80 אגורות). 


בקרוב מתכננת גוגל להפוך את השירות לזמין גם למשתמשים בממשק שבשפה העברית של Gmail. עד אז למי שמעוניין לבצע שיחות דרך Gmail כדאי לשנות את הממשק לשפה האנגלית. חשוב לציין, כדי להשתמש בשירות יש להתקין קודם תוסף מתאים שגוגל שמציעה להורדה. בשלב זה ניתן לשלם על השירות במטבע דולרי. 


השירות החדש של גוגל קורא תיגר על זה הוותיק של סקייפ. סקייפ מציעה כיום שירות שיחות דרך האינטרנט בתעריפים שמעט יותר יקרים - כ-2.3 סנט לדקת שיחה לטלפונים קווים ו-13.8 סנט לטלפונים ניידים. כלומר, למי שמשתמש כיום בסקייפ כדאי לשקול מעבר לשירות של Gmail. 


לרגל חגיגת 20 שנה לפעילות פיסיאון, קובי מציע שורה של טיפים בדוקים ועובדים ליהנות מיותר זמן פנוי www.techmap.co.il/time


לטיפים וקיצורי דרך מעניינים בתחום המחשוב


www.pcon.co.il/v5/pcontip.asp


למידע נוסף על קובי שפיבק Bsc., MBA - העורך הראשי של pCon


בפייסבוק - www.facebook.com/pcon1 


הוספת מאמר