לימודים אקדמאיים

  • מאת kidum.market

פסיכומטרי תוך כדי התיכון

הלהיט החדש שכובש נבחני פסיכומטרי הוא הרשמה לפסיכומטרי בזמן הלימודים בתיכון. כדי לעמוד על טיבו של רעיון זה הקדשנו לא מעט שעות בשיחות עם מדריכים ותלמידי תיכון המצדדים בגישה. התשובות שקיבלנו מרובם המוחץ הביאו איתן מסקנות ברורות והריהן לפניכם.

 הרשמה לפסיכומטרי תוך כדי הלימודים בתיכון לא פשוטה. הדבר חייב את התלמיד הצעיר, שממילא אינו מבקש ללמוד יתר על המידה, לשקוד עוד יותר על החומר ולמעשה להוסיף לעצמו קורס שלם בנוסף למקצועות המרכיבים את מערכת השעות השבועית שלו. אז מלמה בדיוק אותו תלמיד מעוניין בכך? התשובה, לפי המצדדים לפחות היא ש: "פסיכומטרי לא מחכה לנו".

 להכות על הברזל

קורס פסיכומטרי הוא קורס ארוך. מדובר בממוצע של שלושה חודשי לימוד אינטנסיביים הכוללים שאלות פסיכומטרי ללא סוף, תרגולים שונים וכמות היסטרית של שיעורי בית. אבל הגישה מצד אותם תלמידים נכונה, לפחות לדבריהם. שאלות פסיכומטרי מורכבות מאנגלית, פרק כמותי וכמובן פרק מילולי. הם טוענים שזה עתה סיימו בגרות במתמטיקה וכל החומר עדיין טרי, החשיבה המתמטית עדיין לא ברחה מהם וכאן אולי יתרון ברור.

 מקצועות נופסים

הכנה לבגרות באנגלית משמעה קריאת אנגלית באופן יומיומי. אנגלית של פסיכומטרי אינה שוננה במהותה מאנגלית לבגרות, ולעיתים אף קלה יותר. תלמידי תיכון מציינים שהזמן הקצר שבין סיום הבגרויות לבין קורס פסיכומטרי היה להם "מתאים במיוחד". שינט=ון אנגלית הוא משהו שנכנס לתודעה בזמן הבגרות כך שהלימוד נעשה קל יותר.

 פסיכומטרי וחברים

אחד מנקודות החולשה של אותם תלמידי פסיכומטרי הייתה כאמור הפגיעה בחיי החברה. רבים מהם ציינו כי למעשה התנתקו משאר חבריהם לשלושה חודשים והקדישו את זמנם ללימוד נטו. חשוב לציין שמדובר בתלמידים שהוציאו ציון פסיכומטרי גבוה, ואולי כאן גם טמון סוד הקסם – מבחן פסיכומטרי טוב הוא כזה שכל הזמן לומדים אליו. 
מוגש כשירות לציבור על ידי קידום פסיכומטרי


הוספת מאמר