• מאת ipensya

ביטוחי חיים – מה מכיל המונח ביטוח חיים?


בכתבה זו נכיר מושגים מרכזיים הקשורים כולם לביטוח חיים.
מטרתו של ביטוח חיים הוא לפצות את מוטביו של המבוטח בפיצוי כספי בקרות אירוע ביטוחי. ביטוח חיים נחשב לביטוח מוכר וחשוב מאין כמוהו מאחר והוא מאפשר למבוטח ולמשפחתו ליהנות מפיצוי כספי במקרה מוות, תאונה או נכות וכך המבוטח יכול להמשיך לשמור על רמת חייו שהייתה לפני האירוע.
ביטוח חיים ריסק – כל ביטוח חיים יש אלמנט של חיסכון ושל ריסק, הפרמיה החודשית שהמבוטח משלם לחברת הביטוח מחולקת באופן גס לשני האלמנטים – ריסק וחיסכון והמבוטח מחליט מה יהיה היחס בין החיסכון שייצבר לבין גובה הפיצוי הכספי בקרות האירוע. מאחר ויש משמעות גדולה מאוד להפרשים בין השניים ולמשמעות מומלץ להיוועץ עם סוכני ביטוח המומחים לביטוח חיים וביחד לקבוע את אופי הפוליסה וכנגזרת את החיסכון הכספי שנצבר לעומת התשלום לאחר אירוע ביטוח.
ביטוח למקרה מוות – ביטוח שמפצה את יקירך או את מי שקבעת כמוטבים בפוליסה במקרה אירוע ביטוחי – כשהלקוח הולך לעולמו. ביטוח לקרה מוות מפצה בסכומי כסף שנצברו בפוליסה בהתאם להגדרות של המבוטח, הפיצוי יכול להיות חד פעמי במקרה המוות, בתשלומים חודשיים או בשילוב של השניים. ניתן גם לקבל ריסק זמני במצב בו המוטב חייב סכומי כסף.
העיקרון של הביטוח למקרה מוות קשה לעיכול מאחר ואף והמחשבה שאתה לתך לעולמך מודחקת אצל רוב האנשים אבל התחושה האנושית החזקה מכולן שהיא שמירה ודאגה למשפחתך שתמשיך את חייה בנוחות, למרות הטרגדיה היא זאת שדוחפת אנשים לרכוש ביטוח למקרה מוות או ביטוח חיים.
ביטוח חיים למשכנתא – ביטוח חיים למשכנתא מיועד עבור הבנק בזמן לקיחת משכנתא ואינו בא לפצות את המבוטח עצמו ומשפחתו. כל מי שלוקח משכנתא מחויב לרכוש ביטוח חיים למשכנתא או על ידי הבנק עצמו או על ידי חברה חיצונית. הביטוח חיי בלהיות בתוקף כל עוד יש משכנתא לסלק. הרעיון מאחורי ביטוח חיים משכנתא הוא פשוט – הבנק מלווה סכומי כסף גדולים למשכנתא ולכן הבנק חייב להיות מכוסה אם חס וחלילה הלקוח שלווה את הלוואת המשכנתא הולך לעולמו או אינו יכול להחזיר את תשלומי המשכנתא עקב פציעה \ פגיעה\ נכות פתאומית \ תאונה וכדומה. הבנק אינו יכול להישאר חשוף וסיכונים השונים. ברוב המקרים, הלוואת משכנתא נלקחת לטווח זמן ארוך מאוד של עשרות שנים וכידוע, החיים מפתיעים והכול יכול להתרחש במהלכם. שימו לב שאין מדובר על פיצוי כספי ללקוח אלא לביטוח חיים למשכנתא בלבד!
אנשים שעובדים בעבודות מסוכנות או שלוקחים על עצמם סיכונים גבוהים בפעילויות פנאי חייבים לקחת בחשבון את האפשרות של פגיעה קשה, נכות ואף מוות ולכן מומלץ מאוד לאותם אנשים לרכוש ביטוח חיים.
ביטוח למקרה מוות מושפע מגיל המבוטח, מצבו הבריאותי, עיסוקו, מקצועו וכדומה לכן לכל אדם יש את הקריטריונים שלו ולכן גם את הפוליסה הספציפית שלו. בכל מצב בו חושבים על רכישת ביטוח חיים, מומלץ להיוועץ עם סוכן ביטוח מומחים לביטוח חיים על מנת להתאים את הפוליסה הטובה ביותר במחירים הטובים ביותר.הוספת מאמר