הורים וילדים

  • מאת meirgan

אוטובוסים צהובים לילדים בארצות הברית

בארצות הברית אוטובוסים שמסיעים ילדים לבתי הספר ולגנים הם בדרך כלל בצבע צהוב והם הפכו כבר ממזמן לסימן היכר. הם מופיעים בכל הסדרות והסרטים כאשר יש בסרט ילדים הצריכים להגיע למוסדות הלימוד שלהם.


בארץ לעומת זאת קיימות חברות הסעה שמוזכרות מטעם הבית ספר או העירייה והן אחראיות על האיסוף בבוקר של הילדים מנקודות מפגש הקרובות לבתיהם ומשם לבית הספר או החטיבה. בארץ אוטובוסים אלו אינם צהובים והם מגיעים בצבעים שונים בהתאם אל חברת הסעה בה בחרתם לנסוע.


כאשר ביקרתי בארצות הברית נדהמתי מרמת הצייתנות שיש לנהגים בכביש כאשר אוטובוס צהוב עוצר להוריד או להעלות ילדים. על פי חוק שם, ברגע שאוטובוס צהוב כזה מוריד או מעלה ילדים אסור בתכלית האיסור לעקוף אותו ויש לעצור ולהמתין שהוא ימשיך לנסוע. אפשר לראות שיירות של מכוניות שממתינות בנחת שמר אוטובוס ימשיך בנסיעתו והם אינם מצפצפים או מתלהמים כפי שבטח היה קורה כאן בארץ ישראל.

לעומת אוטובוסים צהובים שמסיעים ילדים קיימים גם אוטובוסים בצבע אדום. אותם אוטובוסים אינם משמשים להסעת ילדים אלא הם אוטובוסים שנועדו לתחבורה ציבורית ושכיח לראות אותם בלונדון. אנשים נוטים להתבלבל ולחשוב שאלה הם אוטובוסים המסיעים ילדים אך אין הדבר נכון.


חברת הסעות דואגת שבאוטובוסים שלה יהיה שלט גדול מאחורה אשר מתריעים שבאוטובוס זה נוסעים ילדים ועל כן צריך לנקוט משנה זהירות ולא לבצע עקיפות בזמן שהוא עוצר להוריד או להעלות ילדים. הסכנה היא בכך שילד יחצה את הכביש ואז אם רכב יבצע עקיפה הוא לא יבחין בו ויפגע בו. לכן, כאשר אתם רואים אוטובוס ילדים, עצרו והמתינו עד אשר הוא ימשיך בנסיעה.


הסעות ילדים לבית הספר בארץ הן פחות בטוחות מאשר הסעות ילדים בארצות הברית לכן אנחנו כנהגים צריכים לחשוב כאילו אלו הילדים שלנו שנמצאים על ההסעה שם ותמיד להיות דרוכים להתפרצויות של ילדים לכביש. אם נשים לב וננקוט משנה זהירות אז נמגר המון תאונות דרכים בהם מעורבים אוטובוסים בכלל ומכוניות בפרט. שימו לב לקורה בכביש והתנהגו בהתאם. 


הוספת מאמר