לימודים אקדמאיים

  • מאת Pixel-Media

מהו מבחן ה- GRE ?

מבחן GRE הוא מבחן ידע בשפה האנגלית המיועד למועמדים ללימודי תואר שני ולימודי דוקטורט בחו"ל. המבחן כולל חלק כמותי (מתמטיקה, גיאומטריה, סטטיסטיקה והסתברות) וחלק מילולי שהוא כמובן כולו בשפה האנגלית. החלק המילולי במבחן GRE הוא חלק קשה במיוחד ורמת האנגלית הנדרשת בו היא גבוהה. מאחר ומבחן זה הוא מבחן מיון לתארים אקדמיים גבוהים ולכן, הדגש הוא על יכולת הביטוי, כתיבה ואוצר המילים בשפה האנגלית. מבחן GRE הוא אתגר לא פשוט גם עבור סטודנטים שאנגלית היא שפת אם עבורם והם משקיעים חודשים בהרחבת אוצר המילים שלהם והכנה למבחן זה.
מבנה בחינה טיפוסי של מבחן GRE יורכב ממספר חלקים שבהם, כפי שאמרנו, הדגש ניתן לפן המילולי יותר מאשר לפן הכמותי. החלק הראשון, כתיבה אנליטית, מורכב משתי שאלות: השאלה הראשונה היא משימת כתיבה ובה יש לבצע דיון בנושא אחת מתוך שניים שניתנים בשאלה. השאלה השנייה של הכתיבה האנליטית היא משימת כתיבה אף היא ובה יש להתייחס בהרחבה לטיעון מסויים שהוצג בשאלה. לאחר מכן, מגיעים חלקי בחינה כמותי ומילולי ולבסוף מגיעים חלק שאלות ניסיוניות המשלב שאלות בכמותי ומילולי גם יחד. החלק האחרון הוא חלק מחקרי ועליו בדרך-כלל לא ניתן ציון.
תמיד ישנה את האפשרות לגשת למבחן ללא הכנה מקצועית מוקדמת, אך, בגלל רמת הקושי של מבחן GRE מומלץ מאוד לקחת קורס הכנה למבחן שנערך על-ידי ארגון מנוסה בתחום. קורס GRE נותן לסטודנט הכוונה של מורה מקצועי ומנוסה בעל ניסיון רב בהכנה למבחנים מסוג זה. קורס GRE אפקטיבי מגלה לסטודנט מהן החוזקות ומהן החולשות שלו ומה עליו לשפר. מבחן GRE נחשב למבחן קשה יותר ממבחן ה- GMAT, מבחן קבלה לתואר שני במנהל עסקים, והכנה לקראתו צריכה להיעשות באמצעות שילוב של שני אלמנטים: הרשמה לקורס הכנה לקראת מבחן GRE ובנוסף, השקעה והתמדה מצד הסטודנט. באמצעות שילוב של שני האלמנטים הללו ניתן להגיע לבחינה ברמת המוכנות המקסימאלית תוך חודשים ספורים.


הוספת מאמר