לימודים אקדמאיים

  • מאת michlala

טיפים לכתיבת קורות חיים

טיפים לכתיבת קורות חיים יעילים ואיכותיים
השאלה איך כותבים קורות חיים?, היא אכן שאלה מורכבת. המכללה המשותפת באה לעזור בתהליך כתיבת קורות חיים שהוא חלק בלתי נפרד מחיפוש עבודה. אם אנו מעוניינים להתקבל לעבודה במשרה כלשהי, אנו נדרשים לשלוח את קורות החיים שלנו למעביד, ולהמתין לראיון עבודה.
לאותה משרה כנראה יתמודדו עוד עשרות אנשים. לכן, אנו חייבים לכתוב את קורות החיים שלנו בצורה איכותית ויעילה, במטרה להשיג לפחות ראיון עבודה. טופס קורות חיים שיהיה כתוב ברשלנות, יסונן במהירות ע"י המעביד.
קורות החיים הרושם הראשוני שאנו מותירים. אנו רוצים כמובן ליצור רושם ראשוני טוב. כל מראיין קורא עשרות קורות חיים ביום, ולכן חשוב לדבוק בסטנדרטים המקובלים. חשוב ביותר להיות תמציתיים, ולכתוב טופס "קצר וקולע".
משרות שונות דורשות טופס קורות חיים שונה. אל תשנו את כל הטופס, אלא הדגישו את הכישורים הנדרשים לכל משרה. למשל, למשרת היי-טק אין להוסיף יתר על המידה על שירותכם הקרבי בשטחים. לעומת זאת, למשרת אבטחה ניתן להוסיף ולפרט על השירות הצבאי הקרבי.
הטופס יכלול את הפרטים הבאים: - לפי הסדר.
פרטים אישיים
נרשום את שמנו המלא, כתובתנו, מספרי הטלפון העדכני,כתובת דוא"ל, שנת לידה ומצב משפחתי (לא חובה).
במידה והמשרה דורשת רישיון נהיגה, יש לרשום את סוג הרישיון, ושנת ההוצאה.
השכלה
תחת סעיף זה יש לרשום את שם המוסד בו למדתם, תחום הלימודים, סוג התעודה שקיבלתם ותקופת הלימודים. סדר הכתיבה הוא מהתואר הבכיר ביותר ומטה.
אם אתם בעלי תואר ראשון ומעלה ניתן להשמיט את פרטי לימודיכם בתיכון.
במידה ועברתם קורסים מקצועיים, יש להוסיף אותם תחת סעיף זה בתוספת המוסד בו נלמד הקורס וסוג התעודה שקיבלתם.
שירות צבאי
רשמו על התפקידים אותם מילאתם בשירותכם הצבאי או בשירותכם הלאומי. הוסיפו את תקופת השירות ואת דרגת השחרור שלכם. יש לזכור שניסיון מקצועי בתחום המשרה בהחלט יכול לתרום, וכמוהו גם ניסיון פיקודי.
ניסיון בעבודה
גם כאן אתם נדרשים לרשום את מקומות העבודה הקודמים שלכם בסדר כרונולוגי, מהסוף להתחלה. מומלץ שלא לכתוב על כל עבודה זמנית בה עבדתם.
ליד כל מקום עבודה יש לרשום משך תקופת ההעסקה, התפקיד אותו מילאתם במקום העבודה ופירוט קצר ותמציתי על אופי העבודה.
דעו ! כתיבת מספר רב של מקומות עבודה קודמים – יכול להעיד על חוסר יציבות שלכם. אין צורך לכתוב מדוע עזבתם את מקום העבודה.
כישורים נוספים
אם ניחנתם בתכונות או כישורים הרלוונטיים למשרה, זהו המקום להוסיף אותם.
נהוג להוסיף שליטה בשפות, שליטה בשפות תכנות ותוכנות מחשב וכו´.
כמו כן, אם יש לכם תחביבים מיוחדים שיכולים לתרום להתרשמות מכם, ניתן להוסיפם.
שימו לב! לפני ששולחים :
• מומלץ לכתוב טופס באורך עמוד אחד, אין לדחוס בכוח את התוכן שכן טופס כזה לא יראה אסטטי, אך עם זאת אין לעבור את שני העמודים, הטופס צריך להיות תמציתי וקצר. טופס ארוך יכביד על הקורא, ועלול לגרום לו לדלג עליו.
• חשוב ביותר לעבור על הטופס ולתקן שגיאות כתיב העלולות ליצור רושם שלילי אצל המעביד.
• בנוסף לשליחת קורות החיים המודפסים, מומלץ לשלוח את קורות החיים שלכם גם בדוא"ל. שליחת קורות החיים בדואר האלקטרוני מאפשרת למעביד לשלוח אותם הלאה, ובכך להגדיל את סיכוייכם להתקבל לעבודה.
• אל תשאירו "חורים" בקורות החיים. רשמו בדיוק מה עשיתם בכל תקופה בחייכם, במידה והדבר אפשרי. מראיינים מנוסים ימצאו את החורים האלה בקורות חייכם, וישאלו עליהם בראיון העבודה. עדיף להימנע ממצבים כאלה אם ניתן, ואם לא, להיות מוכנים עם תשובה איכותית על כל שאלה בנושא.
• לפני השליחה מומלץ לתת לאדם נוסף לעבור על הטופס ולהעיר את הערותיו, הוא יפנה את תשומת לבכם לפרטים קטנים שלא ראיתם בעצמכם.
• מומלץ לא להכניס לקורות החיים עבודות זמניות מתקופת התיכון (אלא אם הן רלוונטיות למשרה), לימודים שקדמו לתיכון, ציוני בגרות ופסיכומטרי, רשימת כישורים שאינם רלוונטיים לתפקיד ותחביבים (אלא אם רלוונטיים או יכולים להשאיר רושם חיובי).
ישנם אתרי אינטרנט למחפשי עבודה, המביאים דוגמאות למילוי טופס קורות החיים ומאפשרים הורדת טופס קורות חיים ריק אותו ניתן למלא בפרטיכם האישיים וליצור טופס משלכם.
בהצלחה !


הוספת מאמר