• מאת דניאלוובי

מה הן נקודות זיכוי ממס הכנסה וכמה מגיע לכם?

נקודות זיכוי ממס הכנסה הן פשוטן כמשמען- נקודות זיכוי המופחתות ממס הכנסה. נקודות אלה מגיעות לכל אחד ואחד מכם כתלות בסטטוס מסוים. כל תושב אזרח ישראל זכאי לשתיים ורבע נקודות זיכוי, כאשר לנשים מגיעה עוד חצי נקודה על מנת לעודדן לעבוד. מה שקורה במס הכנסה הוא שבסוף חודש העבודה, המיסוי על משכורתכם יחושב ללא נקודות הזכיוי, מה שעושה אותן פטורות ממס. כל נקודת זיכוי הינה שוות ערך ל002 ש"ח, זאת אומרת- אם מגיעות לכם 2 ורבע נקודות זיכוי אז לא תשלמו מס הכנסה על 054 שקלים ממשכורתכם. 


נקודות אלה מגיעות לכם, אזרחים במדינת ישראל, מפאת סיבות שונות וסטטוסים משפחתיים שונים כגון- גירושין, אם עשיתם עלייה לישראל, ילדים קטינים בבית, ילדים עם מחלות קשות וחמורות כמו אילמות, שיתוק, פיגור וכו'. בנוסף לכל אלה, תוכלו לקבל נקודות זיכוי על מגורכם בישובי ספר על מנת לעודד התיישבות בישובים אלה, אבטלה של אחד מבני הזוג ואם הינכם פנסיונרים. 

רבים מהשכירים במשק אינם מודעים בכלל לנקודות זיכוי אלה וגם אם הם הינם מודעים קיימים המון מצבים בהם הם לא מקבלים אותן במלואן בגלל טעויות כגון- אי עדכון מס הכנסה בסטטוס משפחתי או מעבר לישוב ספר או כל נתון על מצב אישי אחר שלא נמסר למס הכנסה או נמסר בטעות. גבייה גבוהה במס ההכנסה שלכם יכולה כמובן לקרות גם כתוצאה מטעות מעבידכם ובגלל כל אלה עליכם לוודא שאתם בודקים מדי חודש את תלוש המשכורת שלכם וכמובן פונים לייעוץ מס אחת לכמה זמן על מנת לוודא שהינכם מקבלים את המגיע לכם בחוק. 


הוספת מאמר