• מאת net-alex

שירותי קייטרינג

אירועים רבים בישראל, משפחתיים, חברתיים, ושל חברות ומוסדות שונים נעשים באמצעות שימוש בשירותי קייטרינג. התחום הזה מאפשר לרבים גם חסכון ניכר בעלויות אחרות כמו הזמנת אולם מראש וחלוקה למנות, וגם חסכון בזמן של ישיבה סביב שולחנות.

בנושא של שירותי קייטרינג הניתנים לאירועים בעלי אופי עסקי ( כנסים, הרצאות, אספות וכו'), השימוש בהם תורם ומועיל מאוד גם לאווירה של האירוח. המארחים ( חברה, ארגון, או מוסד ציבורי), יצטיירו כנדיבים לגבי אורחיהם, והסיכוי שזה יתרום הן ליוקרה של הארגון והן להשגת לקוחות הוא גדול.
בשימוש בשירותי קייטרינג לארגונים יש לתת את הדעת על כמה דברים:

1)מה אופי האירוע
2)כמה אנשים אמורים להגיע
3)כמה זמן הוא יימשך

במידה והאירוע אינו נמשך לאורך זמן והוא נושא נניח אופי חברתי יותר ( נניח של עמותת שעניינה בריאות או רווחה). אז צריך ששירותי הקייטרינג ישאו אופי צנוע יותר.
שלושה-ארבעה סוגי כריכים בלחמניה (טונה, ביצה קשה, גבינה צהובה), שתיה קלה ( מים ועוד שני סוגי מיצים), שתיה חמה ( תה וקפה).
במקרה והאירוע נושא אופי עסקי- מקצועי ( לדוגמא הרצאות קצרות או כנס בנוגע לנושא ממוקד אחד או שניים), אז שירותי הקייטרינג צריכים להיות יותר רחבים והם יכללו- נניח חמישה סוגי כריכים בלחמניה, מגוון ירקות חתוכים, מעט פירות עונה, עוגות, שתיה קלה ושתיה חמה.
אירוע שנושא אופי עסקי מקצועי, המתקיים בקנה מידה רחב וגדול, ומיועד מעיקרו ללקוחות או לכאלה שאמורים להיות לקוחות, שירותי הקייטרינג במקרה הזה יהיו יותר רחבים ויכללו גם מזנון עשיר יותר של מנות בשריות או צמחיות לצד חמישה סוגי כריכים, מגוון ירקות, פירות, ועוגות. בנוסף לשתיה קלה וחמה רצוי גם שיוגש יין מתאים.


הוספת מאמר