הורים וילדים

  • מאת siteserp

הריון ולידה

תופעות מלוות הריון


את הריון האישה מלווים תופעות וסימפטומים רבים הכוללים, בין היתר, תופעות נראות לעין כמו גדילת הבטן או שינויים הורמונליים חיצוניים לצד תופעות שאינן נראות לעין כמו תהליכי ההתפתחות השונים שעובר העובר, מצבי הרוח המגוונים (במילים עדינות) שעוברת ההריונית. אצל כל אחת מהנשים התרחשות התופעות נעשית באופן אינדיבידואלי, כך שלא מחייב שכל אחת תחווה בדיוק את מה שחברתה חוותה.
בעוד חלק מהנשים יעידו כי סבלו במהלך תקופת ההריון שלהן מבחילות בוקר, צרבות, חשקים מוזרים או מצברי רוח קיצוניים יהיו אחרות, שיטענו כי הן מאידך חוו רק חלק מהתופעות המצוינות או שלא חוו אף אחד מהם כלל. כמו כן, בעוד חלק מהנשים יעדיפו לסבול את בחילות הבוקר, הצרבות והשינויים הרגשיים ולהימנע מעלייה דרסטית במשקל, ישנן נשים אחרות המעידות כי הן היו מעדיפות דווקא לקבל על עצמן עוד כמה קילוגרמים חביבים במקום כל "הסבל" שסבלו לאורך ההריון (הבחילות, הצרבות, השלשולים, השינויים ההורמונליים והרגשיים וכו').

תופעות מלוות לידה


גם הלידה מלווה בכמה וכמה תופעות שונות כמו למשל הרגשות המעורבים שמציפים את היולדת של שמחה והתרגשות לצד כאב וחששות מהעתיד לבוא עם התינוק החדש. גם כאן הדבר נעשה באופן אינדיבידואלי המשתנה מאישה אחת לאישה אחרת, אולם כאשר מדובר בלידה ישנן כמה תופעות העוברות על כלל הנשים כמו ההתרגשות והשמחה לקראת התהליך או כמו הכאבים שלצערנו מלווים את הלידה (שוב, אצל כל אחת באופן אחר- ישנן נשים שנאלצו לשהות בחדר לידה עם צירים מעל 14 שעות לעומת אחרות שהגיעו לחדר הלידה ותוך שעתיים היו בחוץ).
כך או אחרת, בתום תקופה ארוכה של ציפייה לתינוק החדש, המלווה בתחושות פיסיות ונפשיות לא קלות, ברוב רובם של המקרים, ניתן יהיה לשמוע מהיולדת את המשפט הנפוץ "זה היה שווה את זה"!. כנראה שאחרי הכל, מראה היצור הקטן והחמוד והתבוננות בפלא הבריאה המדהים הזה, הופך את אותה חוויית הריון ולידה למשתלמת ומספקת ביותר.


הוספת מאמר