• מאת אריאלאביקם

דקים לגינה – טיפים חשובים לבניית דק עץ לגינה

בניית דקים מעץ בחצר הבית הפכה לאופציה מועדפת על רוב האנשים בארץ. בנוסף לפיתרון העיצובי שנותנים לנו דקים לגינה, הם מעניקים תחושה של טבע אמיתי, גם אם אנחנו בעצם גרים בסביבה עירונית. מלבד התרומה העיצובית, ישנו כמובן משק המים בישראל ומצבו העגום, דבר שמקשה ומייקר מאוד את תחזוקת הגינה, שגם היא עבודה לא קלה בפני עצמה.

בניית דק עץ בחצר הבית מעניקה את הפיתרון המושלם עבור כל אותם אנשים שרוצים להשקיע פחות בתחזוקת הגינה שלהם.

לפני שאתם ניגשים לתכנון ולבניה של הדק, להלן כמה טיפים חשובים שריכזנו, על מנת לעזור לכם לבנות את הדק שתמיד רציתם.

ראשית, החליטו על סוג העץ המתאים לכם.
סוג העץ שאותו תבחרו ישפיע על מראה הדק, האיכות שלו וכמובן על המחיר שלו. ישנם סוגי עצים רבים המשמשים לבניית דק, חשוב לבדוק ולהבין מה התכונות של כל עץ ועץ, דרגת הקשיות של העץ, וכמובן, לא לשכוח לקחת בחשבון את התקציב העומד לרשותכם. לאחר שיכלול כל אלו תוכלו להחליט על סוג העץ המתאים לכם ביותר.

שנית, בדקו האם צריך להוסיף מדרגות לדק
יש גינות בהן חייב להוסיף לדק מדרגות, כדי לאפשר גישה נוחה יותר. תוספת של מדרגות אינה אמורה להיות יקרה מאוד, והיא אף תורמת למראה של הדק ובכלל למראה הכללי של הגינה. יש חשיבות למיקום המדרגות ולהפרשי הגובה בינן לבין הדק.

השלב בשלישי יהיה להחליט על אופן הנחת קורות העץ.
יש כמה אופציות להניח את קורות הדק. אופן הנחת קורות העץ ישפיע על המראה הסופי של הדק. אופן ההנחה הפופולארי ביותר הוא הנחת הקורות לרוחב – אופן הנחה שמתאים במיוחד לכיסוי משטחים גדולים או שבילי גישה.
כדי ליצור מראה אסתטי ונקי יותר, יש להניח את הקורות לאורך.
בנוסף, ישנה אופציה להנחת הקורות באלכסון, זאת כדי ליצור מראה מעניין ומקורי יותר.

השלב הבא יהיה לתכנן את גובה הדק
כשבונים דקים לגינה, חשוב ראשית כל לתכנן את היחס בין הגובה של הדק לגובה של הגינה או האדמה עליה יעמוד הדק. יש אפשרות לבנות דקים במגוון גבהים. הגובה המקובל הוא דק שיהיה נמוך מגובה רצפת הבית, גובה מומלץ שכן כך מתנקזים מי הגשמים בצורה הטובה ביותר.השלב האחרון – איזה עיצוב תרצו לדק שלכם
דקים לגינה הם ללא ספק משטחים נאים ואלגנטיים, אך תמיד יש אפשרות להיות מקוריים יותר. דק עץ מעוצב, הוא ללא ספק תוספת מיוחד לגינה, שרק תגביר את ההנאה שלכם מהמוצר. במידה ואתם רוצים דק מעוצב, רצוי להתייעץ עם בעל מקצוע אמין, או אפילו אדריכל. המחיר של הדק המעוצב יהיה יקר יותר, אך ללא ספק זוהי השקעה ששווה כל שקל.

שיהיה בהצלחה !


הוספת מאמר