• מאת msdidush

לא צריך יועצים

לא צריך יועץ ארגוני או יועץ עסקי

מנהלי עסקים רבים מתמודדים עם בעיות רבות ולרוב מעדיפים לפתור אותן לבד.
כאשר מציעים להם ידידים או בני משפחה לקחת ייעוץ עסקי, הם מיד נעמדים על שתי רגלייהם האחוריות ושורקים בבוז... "ייעוץ עסקי ??? מי צריך יועץ?!?! עד עכשיו אחלה פרפקט בלי יועץ. עד עכשיו לא התייעצתי עם אף אחד ותראו לאן הגעתי... אני סומך על עצמי ועל תחושת הבטן שלי ואף אחד לא ייעץ לי יותר טוב ממה שאני מייעץ לעצמי". " למה שאני גם אוציא כסף על יעוץ על מה שאני כבר יודע לעשות לבד. הוא לא מכיר את העסק כפי שאני מכיר, הוא לא מבין את העולם הזה כפי שאני מכיר, את הלקוחות כפי שאני מכיר ובכלל... מה הוא מבין...", "עד היום תחושות הבטן שלי הביאו אותי לאן שהגעתי, האינטואיציה שלי הביאה אותי כל כך גבוהה והכל הלך חלק... אז יש לי קצת בעיות, אני אפעיל קצת את תחושות הבטן שלי ואפתור אותן מייד"...

החלטות של קידום עסק או יזמות  

זכור!!! החלטות מהירות המגיעות מהבטן סופן שיגרמו לנזק... אפילו לסגירת העסק. 
כן... כשפתחת את העסק עבדת רק מהבטן... עובדה!!! זה עבד!!! אך מה שעבד בפתיחה כשאתה לבד ללא עובדים, כשההוצאות שלך קטנות יחסית לא יעבוד תמיד. חוסר הצלחהעכשיו משמעותו ההשלכות על אנשים שעובדים תחתיך ואף על עסקים רבים שסיפקו לך סחורה או נתנו לך שירות והכי חשוב חוסר הצלחה עכשיו ישליך על העסק שלך שכבר גדל והפך להיות משהו אחר, עסק שנתת לו שנים של השקעה ובשניה אחת הכל יכול להתמוטט. 

מצליחנים לוקחים יועץ

בדוק כמה עוזרים מייעצים יש לאנשי עסקים שבמשך שנים בנו יזמויות לתפארת. בדוק האם הם עדיין עובדים מהבטן או שכבר החליפו את הבטן עם סטטיסטיקות, יועצים ומנכ"לים מקצועיים. במהרה תגלה שדווקא אלה אשר למדו מהנסיון, דוקא הם מקיפים את עצמם ברעיונות ומסקנות של אחרים, גם אם משמעות הדבר, החלטות שיהיו מנוגדות לתחושות הבטן שלהם. בסופו של יום, גם אם אותם אנשי עסקים  יחליטו מהבטן, תמיד יוכלו להעמיד מול החלטתם את דעות הסובבים אותם ויהיו מוכנים לתוצאות אם החלטתם תיכשל. בנוסף תהיה להם היכולת להבין משמעות של כישלון כזה, ואולי אפילו היכולת להתמודד עם הכישלון, כי העוזרים חזו להם מראש את ההשלכות של כישלון שכזה. כך בקלות ניתן לחזור אחורה ולפחות לתקן במקצת נזק שיגרם, לאחר החלטהשכזו שבאה מ"הבטן". 
אולם מי שפועל לבד, כי הוא "הכי מבין" או כי "אף אחד לא מבין כמוהו" בסופו של דבר ייכשל גם אם לא מיד ויצטרך להתמודד לבדו עם הקריסה ולעיתים כתוצאה מכך, יצטרך לוותר על עסק חייו. את כל זה יכול היה למנוע לו רק בחר להתייעץ, לו רק שמע דעות אחרות או מסקנות אחרות, שהיו מונעות ממנו את עוגמת הנפש. 
אל תחכה לנפילה או לבעיות שיטרידו את מנוחתך בלילה. קח לך ייעוץ עסקי...אפילו פגישה אחת בשבוע. דבר עם היועץ, ספר לו על החלטות שעשית ועל כאלה שאתה חושב שכדאי לעשות. ספר לו על החלומות שלך, איך הייתה רוצה שיראה העסק שלך בעוד כמה שנים. שמע את דעתו, אולי תמצא שאתה קרוב לכך יותר ממה שחשבת. 
תן לבטן שלך סיוע, ותגלה שהיא כואבת לך פחות כשתחליט החלטות בעתיד.הוספת מאמר