• מאת yarden71

דגשים בבחירת ציוד למסעדות

דגשים בבחירת ציוד למסעדות

פתיחת מסעדה וניהולה כרוכה בלא מעט קשיים ובקבלת החלטות על בסיס יומיומי.
קבלת ההחלטות תשפיע באופן ישיר על האופן שבו תתנהל המסעדה ועל מידת הצלחתה בעתיד. אחת ההחלטות החשובות ביותר בתהליך זה היא ההחלטה על בחירת הציוד למסעדה.
לפניכם מספר דגשים אותם כדאי לקחת בחשבון לפני פתיחת מסעדת החלומות שלכם:

ציוד אמין ומקצועי – רצוי שלא לחסוך בתחום זה. בחירה בציוד של חברות מובילות, הידועות באיכותן ובאמינותן, יעשו לרוב את רוב ההבדל ויתנו את התוצאות הטובות ביותר באוכל שנגיש ללקוחותינו. כמו שרבים אמרו לפנינו, מה שעולה בזול יעלה לנו אחר כך ביוקר. כדאי להשקיע בציוד איכותי, מקצועי ואמין. ציוד מסעדות איכותי יבטיח ברוב המקרים כי תצליחו להוציא מהמטבח שלכם אוכל טעים ושופע המלצות. והמלצות טובות יביאו לקוחות חדשים. זה סוד המשחק!
נוחיותם של השף ועובדי המטבח השונים –
העבודה במטבח היא לרוב עבודה מלחיצה הכרוכה בעמידה בלוח זמנים קפדני ובציפיותיו הגבוהות של הלקוח. סידור נכון של ציוד המטבח יאפשר תנועה מהירה ויעילה יותר של צוות המטבח. בחירה של ציוד חזק ובטיחותי, מיקום נכון שלו במטבח והתחשבות בנוחיות השף וצוותו יאפשרו עבודה יעילה יותר ותוצאות נכונות וטעימות יותר.
בל נשכח כי מסעדה נמדדת גם לפי רמת השירות שלה ולא רק לפי איכות האוכל וטיב המנות שיצאו מהמטבח. על מנת להקל על צוות המטבח ולהביא לכך שיוכל למקסם יעילות וניצול לוח זמנים, חשוב לא פחות לתת דגש על סידור הציוד במטבח ועל איכותו, לתשאל את השף ועובדי המטבח ולוודא כי הציוד המשרת אותם יענה למרב צרכיהם.
חשוב לתת לשף להגדיר אילו להבות הוא צריך לכיריים, לאילו סירים הוא נחוץ מבחינת גדלים וכמות כמה מקררים כדאי שיהיו וכו'.
דגש על ציוד בטיחותי –
חשוב ביותר לשמור על בטיחות עובדיכם, ספקים ולקוחות שלכם. המטבח נחשב לאחד ממקומות העבודה המסוכנים ביותר, מקום בו עלולות להתרחש תאונות רבות. חשוב להקפיד על משטחים שימנעו החלקה, מטפי כיבוי אש, תקינות של מכשירי חשמל ומיקומם, ציוד עמיד בחום, ידיות המחוברות היטב למקומן ועוד. הקפידו לבחור ציוד בטיחותי!
תכנון מקדים ומחיר המוצרים – לפני שאתם רצים לרכוש ולהשקיע את מיטב כספיכם בציוד למסעדה, חשוב שתתייעצו עם אנשי מקצוע מנוסים בתחום. יעוץ ותכנון מוקפד לפני הרכישה עצמה יוכל לחסוך לכם עגמת נפש רבה בעתיד. חשוב להבין איזה ציוד חיוני לכם עם פתיחת המסעדה ועל איזה ציוד ניתן לוותר בשלב ראשון ואולי לרכוש רק בהמשך. חשוב לתכנן ולבדוק כיצד שלא לחרוג מהתקציב שלכם וכדו'. כדאי לתכנן את ההוצאה הראשונית על מנת שבסופו של תהליך יישאר גם כסף לפתיחת המסעדה.
לעולם אל תבחרו את הציוד למטבח בטרם גיבשתם את תפריט המסעדה. הציוד יהא תלוי לחלוטין באופי התפריט. אופי הבישול יקבע איזה תנורים תצטרכו, מקררים, כיריים, ויטרינות תצוגה וכו'.
בנוסף, יש לקחת בחשבון את גודל המטבח ולנצל אותו בחוכמה וביעילות.
בהצלחה!





הוספת מאמר