• מאת seoart

מכונות קפה – חיוך של טעם טוב


אלפי אנשים בישראל אוהבים להתחיל את הבוקר שלהם עם סיגריה. אחרים מעדיפים מקלחת חמה. חצי מאוכלוסיית ישראל אוכלת ארוחת בוקר, החצי השני מוותר. אבל כמעט כולם מתחילים את היום עם קפה. הוא מעורר אותנו, מעלה לנו חיוך ראשון לקראת עוד יום של עבודה. ואם לא נשקיע במה שנותן לנו את החיוך הזה, אז במה כן נשקיע? להלן המדריך לקניית מכונות קפה – כדי שלא יגמר לכם הטעם.

מכונות קפה – הסוגים השונים
על שלושה סוגי מכונות קפה סובב לו עולמם של חובבי הקפה העולמי. ראשית, המכונות הידניות, שבדומה לטלוויזיה המרובעת, נחשבות למכשיר שעבר זמנו, ומיועדות בעיקר לחובבי הנוסטלגיה ולמוזיאוני ההיסטוריה. תהליך הכנת הקפה נעשה בכל שלב בנפרד, אם כי יש כאלו המתעקשים עד היום שכך יוצא לו הקפה הטוב ביותר.

הסוג השני הוא של מכונות קפה חצי אוטומטיות, הדורשות את טחינת הקפה בנפרד ואשר תופסות קרוב למחצית מהמכונות הנמכרות בעולם, בעוד הסוג השלישי- המכונות האוטומטיות, שמבצעות את כל תהליך הכנת הקפה בלחיצת כפתור אחת, נחשבות לפחות נמכרות בשל מחירן הגבוה. אגב, קרוב ל-3 אחוזים מהמכונות הנמכרות נקראת "סופר אוטומטיות", ומבצעות הקצפה, מזיגה ומדידה באופן עצמאי ומושלם. למכורים בלבד.

כמה פרטים טכניים
ברכישת מכונות קפה חשוב לשים לב ללחץ מעבר המים (לחץ של 10 בר מספיק. רוב המכונות מציגות 15 ויותר), הספק המכונה (1000 ואט ומעלה; משפיע על מהירות חימום המים), גודל מיכל המים (שלושת רבעי ליטר אמור להספיק לאדם הממוצע) ועוד.

באיזו סוג מכונה תקבלו את הקפה הטוב ביותר?
לשאלה הזו אין תשובה מוחלטת. טעם הקפה תלוי בגורמים רבים שלאו דווקא קשורים לסוג המכונה, כמו טריות ואיכות פולי הקפה, ניקיון המים, הטמפרטורה שלהם ואפילו סוג הכוס בה אתם שותים.  אבל לגבי המחיר של מכונות קפה אין ויכוחים ויש עובדות. והעובדות אומרות שמכונה חצי אוטומטית תשאיר לכם עודף בכיסים, בעוד הידניות והאוטומטיות יצריכו אתכם לחפור קצת יותר עמוס בכיס. במספרים מדובר ב-1,500 ₪ בממוצע לחצי אוטומטית, 4,000 לאוטומטית ו-7,000 ויותר לידנית.


מכונות קפה. משקיעים באהבה של הבוקר.


הוספת מאמר