• מאת tagmg

מתי כדאי להתחיל לחפש עבודה בהייטק?

עושה רושם שהתלמידים בישראל מבינים היטב את החשיבות שבלימודים על תיכוניים. שיטוט מהיר בין כתלי בתי הספר הוביל אותנו לשיחה שלא הייתה מביישת חיילים משוחררים: מדובר כאמור בתיכוניסטים שמבקשים להבטיח את עתידם. תכירו את הדור החדש של בכירי ההיי טק כאשר נושא שיחתם: לעבוד במטריקס.

אני עוברת על כלל מודעות הדרושים ומחפשת את המודעות שקשורות לדרושים במטריקס, אומרת לנו יעל, תלמידת תיכון בכיתה י"ב שזה עתה לומדת לקראת הבגרויות שלה. בעידן אחר יכולנו לומר שמדובר אולי במקרה חריג, אבל עושה רושם שהתלמידים של היום מתכננים את עתידם מכותלי בית הספר.

לעבוד במטריקס למשל או בחברה טכנולוגית מובילה אחרת זו מטרה, אומר לנו יואב שמצטרף אליה ומסביר. אנו מבינים היטב שהעתיד של היום הוא לימודים טכנולוגיים. אתה יכול לראות פה תלמידים רבים שכבר יודעים איפה בדיוק הם ילמדו והמטרה כאמור היא לעבוד במטריקס, להשתלב בעולם טכנולוגי וכמובן להיות בהיי טק.

אבל האם התלמידים האלה שעוברים על מודעות דרושים במטריקס לא מפספסים משהו מהילדות? תלוי את מי שואלים. לפי לא מעט מורים ומדריכים שאיתם שוחחנו מדובר בדור אחר. הילדים של היום חשופים למידע הזה. הם מבינים היטב שיש פה פוטנציאל של עתיד טוב יותר. לעבוד במטריקס זו מטרה עבורם, הם עוברים על מודעות דרושים במטריקס ומבינים את המטריה הכללית ואת החשיבות של מסלול הלימודים הטכנולוגי.

ליהי מצטרפת לשיחה וטוענת כי הרעיון לעבוד במטריקס או בחברה מובילה אחרת בתחום הטכנולוגי קורץ לחבריה. אנחנו מבינים את המשמעות של מסלולי הלימוד. אנו יודעים שהדבר הזה יכול לסייע לנו גם בצבא. לימודים טכנולוגיים בכלל וכמובן שלעבוד במטריקס בפרט זה בגדר חלום.

בתוך כך עושה רושם שהתלמידים הצעירים האלו מצליחים לשלב את תכניותיהם לעתיד ועדיין ליהנות מהשנים היפות של בית הספר.

 


הוספת מאמר