הורים וילדים

  • מאת שיואושר

איך למנוע מוות בעריסההתמודדות עם סיכון אמיתי
מזה לא מעט שנים קורים מקרים מחרידים של מוות בעריסה לתינוקות ברחבי העולם. אין ספק שהחשש הרב מסיכון חייו של הרך הנולד מביאה כל הורה לשאול את עצמו איך למנוע מוות בעריסה. רופאים ומדענים עוסקים גם הם כמובן בשאלה מטרידה זו אך נכון לעכשיו עוד לא התגלתה התשובה המלאה למניעת מקרה מחריד זה.

בדיקות שונות נערכות בצורה כמעט רציפה על מנת לגלות את גורמי הסיכון ועל מנת לנסות לספק פתרון כמה שיותר מקיף להורים המודאגים. כך למשל ממליצים רופאים שלא לקחת את התינוק למיטת ההורים ולתת לו לישון איתם. זאת בכדי למנוע סיכונים כמו כיסוי בצורה מוגזמת, צפיפות חונקת ועוד מצבים לא בריאים אחרים.

עצות שונות בהיבטים שונים
מאחר ואין עדיין תשובה מדויקת לשאלה איך למנוע מוות בעריסה הרי שניתן לראות כיצד כל כיוון נבדק וכיצד הורים מודאגים יכולים להכיר פעולות מסוימות שיכולות לתרום לשמירה על בריאותו של התינוק. כיום אפשר לראות כיצד מוצע להורים להשכיב את התינוק על הגב או על הצד כשהכול תלוי בהרגליו הקודמים, בגילו ובעוד נתונים אחרים.

גם לגבי הטמפרטורה יש לאנשי המדע והרפואה מה להגיד. הבדיקות מראות שמוות בעריסה נפוץ יותר בחודשים הקרים של השנה מאחר והתינוק פגיע יותר לזיהומים ובנוסף לכך הוא גם מולבש בשכבות רבות. נראה כי על מנת לדעת בצורה סופית איך למנוע מוות בעריסה יש לבצע עוד בדיקות ומחקרים רבים.

חלקם של ההורים
אפשר בהחלט לראות כיצד עוד לפני הלידה ובמהלך הטיפול השוטף בתינוק להורים יש חלק לא קטן בשמירה על בריאותו וביצירת אפשרות להקטנת סיכונים שונים. כך הדבר גם לגבי מוות בעריסה שנקשר במחקרים שונים לעובדת הסיכון המוגבר פי שלוש כשמדובר על אמא שעישנה במשך תקופת ההיריון.

חשוב להבין עד כמה ההתייחסות לאורח החיים של האימא בזמן ההיריון ולצורת החיים של התא המשפחתי לאחר שתינוק נולד הם בעלי משמעות עצומה לבריאותו של הילד. כך שמי שמנסה לדעת איך למנוע מוות בעריסה חייב גם לנסות ולהבין אלו פעולות נדרשות ממנו כהורה על מנת לעשות את חלקו בהקטנת הסיכון.

רוצה להפחית את הסיכון למוות בעריסה – לחץ כאן
הוספת מאמר