הורים וילדים

  • מאת שיואושר

סביבה בטוחה לתינוק


 


תינוק הוא יצור חמוד שרבים אוהבים לראות אותו עושה פעולות שונות בצורה תמימה ומיוחדת. אך מאחר והוא חסר הגנה עצמית לחלוטין חשוב להבין עד כמה סביבה בטוחה לתינוק היא זו שתאפשר לו לבצע פעולות שונות מבלי שתהיה דאגה רבה או מוגזמת לכך שייפגע או שיסבול ממצוקות שונות כתוצאה מסביבה מסוכנת.

 

כך אנו רואים כיצד הבנתם של ההורים לגבי עניין זה מביאה לאבזור הבית בכלל ולסביבתו הקרובה של התינוק בפרט בצורה כזו שבה ניתן יהיה לשמור על בריאותו בצרוה קבועה. בין אם מדובר ברהיטים עם מגני פינות, בתוספות רכות שימנעו פגיעות שונות ובפריטים אחרים שנועדו להציג סביבה בטוחה יותר, אפשר לראות כיצד פריטים כאלו נרכשים מדי שנה ע"י הורים רבים. 

 

בין מחיצות לציוד אחר

סביבתו של התינוק חייבת להיות שונה מסביבתם של אנשים בוגרים מאחר והוא נעדר יכולת להחליט מה מסכן אותו ובנוסף לכך כמובן שהוא לא יכול לזהות עצמים מוחשיים שונים כמו שיכול לעשות זאת אדם מבוגר. לכן סביבה בטוחה לתינוק היא דבר ראשון שעל ההורים ליצור אותו כבר בשבועות חייו הראשונים של הרך הנולד.

 

הורים רבים שוברים את ראשם לגבי רמת הבטיחות הגבוהה שאליה ניתן להגיע ברגע שמנסים לשמור על בריאותו של התינוק. בלא מעט מקרים ישנה אפשרות חכמה ליצור מחיצות הפרדה שונות (במיטה, בפינת משחקים וכיו') ולראות כיצד היצור העדין והאהוב שלנו מוגן ע"י סביבה בטוחה לתינוק תוך הקפדה על מרחב מחייה ונוחות.

 

הערנות תוביל לשיפור ההגנה

גידול תינוק מציג את העובדה שבכל פינה בבית ובמקומות אחרים יש צורך לבדוק את הסביבה ולנסות להבין אלו אלמנטים יכולים לעזור להורים לשמור על ביטחונו המלא. גם ברגע שמדובר בבית, שהוא אחרי הכול סביבה מוכרת מאוד להורים, יש להבין שמימדיו וחוסר עצמאותו של התינוק דורשים היערכות שונה.

 

כך נבדקים כל חדרי הבית על מנת לראות האם מעבר לחדר של התינוק יש צורך באבזור מיוחד באמבטיה או כמובן ברכב המשפחתי. ערנותם של ההורים תביא לכך שיצירת סביבה בטוחה לתינוק תהיה כזו שתוודא שבכל מקום שבו נמצא התינוק יכולים הוריו להבין שהוא בטוח יותר ושהוא זוכה למקום שבו אפשר להתפתח בצורה חיובית.

 

מחפשים סביבה בטוחה לתינוק – לחצו כאן


הוספת מאמר