עדות מומחה

  • מאת אלמוגחקירות

איך מתבצעים חקירות ומעקבים?

בעלים של עסק גדול חושד לפתע באחד מעובדיו במעילה, או בהדלפה של סודות לחברה מתחרה. הוא אינו בטוח בכך במאת האחוזים, ולכן חושש להתעמת עם החשוד. הוא אינו רוצה שפרשה כזאת תדלוף, מכיוון שבין אם החשד נכון ובין אם לאו, גילוי ציבורי של פרשה כזו עלול לגרום לו נזקים.
אדם מגלה יום אחד סימנים קטנים שרומזים לו שאשתו מנהלת רומן מחוץ לנישואין. הוא אינו בטוח בכך. הוא אינו רוצה להתעמת עם אשתו, מכיוון שאם הדבר אינו נכון, הוא עלול למצוא את עצמו במבוכה גדולה. מצד שני, הוא צריך לדעת בוודאות אם החשד נכון. מה עושים?
חקירות ומעקבים
משרדי חקירות פרטיים מעסיקים חוקרים פרטיים שמנהלים חקירות וממעקבים דיסקרטיים אחר חשודים בקשת גדולה של מקרים שמסיבה זו או אחרת אינם יכולים להגיע לרשויות, אם בגלל הצורך בדיסקרטיות ואם בגלל שאין מדובר בעניינים פליליים של ממש. חקירות ומעקבים פרטיים נערכים בידי אדם שהוכשר במשך שלש שנים לעבודה כחוקר פרטי וקבל רישיון מטעם הועדה הממונה על כך במשרד המשפטים. עבודתו של חוקר פרטי היא חוקית לחלוטין. ניהול של חקירות ומעקבים נעשה בידי אדם בעל כישורים אישיים ייחודיים של ניתוח מצבים, אלתור, חוש שישי וכדומה, בסיועם של אביזרים טכנולוגיים ועזרים שונים. אלמוג חקירות מעסיקה חוקרים פרטיים מיומנים ומוכשרים מאד.
איך מתבצעים חקירות ומעקבים?
חקירות ומעקבים פרטיים שמנהל חוקר פרטי נעשות באמצעים הפשוטים של מעקב רגלי והתבוננות. אך כיום נוספו לעזרתו של החוקר הפרטי עזרים טכנולוגיים המקלים על חקירות ומעקבים, כמו מצלמות נסתרות מסוגים שונים ומגוונים, מכשירי הקלטה, תוכנות ריגול ומעקב שניתן להתקין על מחשבים ועל טלפונים של חשודים ואפילו מכוניות – המסייעות למעקב להיות יעיל יותר. המיומנות של חוקר פרטי היא להשתמש בעזרים אלו באופן היעיל ביותר. בסופו של דבר, חקירות ומעקבים אמורים לספק ללקוחו של החוקר הפרטי הוכחות ברורות לכך שהחשד היה או לא היה מוצדק. תפקידו של החוקר הפרטי מסתיים רק כאשר הוא משיג ראיות חותכות לכאן או לכאן. הראיות, במיוחד אם הן מוכיחות שהחשד מוצדק, חייבות להיות ראיות קבילות בבית משפט.


הוספת מאמר