לימודים אקדמאיים

  • מאת korendor

לימודים באיטליה – איפה באמת כדאי ללמוד

איטליה היא כבר מזמן לא המוצא האחרון לאלה שלא מצליחים להתקבל לאוניברסיטאות בארץ. כיום ישנה נהירה של יותר ויותר סטודנטים ישראלים למדינה שכבר מציעה הרבה יותר מיין ותרבות ענפה.
ננוטכנולוגיה, התורה העוסקת במערכות זעירות, נוגעת בנושאים כמו פיזיקה, הנדסה וביולוגיה, הנושא המרתק הזה, המתעסק ברזולוציה של מיליארדית מטר, הולך ומתפתח, בשל הצורך הטכנולוגי המתקדם להקטין מערכות מידע. לימודי ננוטכנולוגיה ניתן ללמוד באוניברסיטת "לה ספיאנצ'ה" שבמחוז סן-לורנצו שברומא. האוניברסיטה מונה נכון להיום מאה ארבעים ושבעה אלף סטודנטים, והיא בעליה של מאה חמישים וחמש ספריות ומאה עשרים ואחת מוזיאונים אוניברסיטאיים.
כשמדברים על לימודים באיטליה כמו לימודי אומנות, לדוגמה, אי אפשר לחשוב על מקום קלאסי יותר ללמוד את הנושא הצבעוני ביותר מאשר בירת האומנות – איטליה. לדרוך על אותה אדמה בה צייר לאונרדו דה וינצ'י את המונה ליזה ואת הסעודה האחרונה, ובה פיסל מיכאלנג'לו את דוד. אוניברסיטת "טור דה ורגאטה" שברומא, מונה יותר משבעה אלף סטודנטים ואלף שמונה מאות מרצים, ב"טור דה ווגאטה" תוכלו ללמוד אמנות ממקור כמעט ראשון. אם לא די בכך, במקום ישנה כנסיה, להמחשת האותנטיות.
"פוליטכניקו מילאנו", האוניברסיטה השוכנת בבירת האופנה האיטלקית, ידועה ברמת לימודי הטכנולוגיה, ההנדסה והביולוגיה שלה, לכן גם תנאי הקבלה שלה נוקשים יחסית. המובחרים שאכן יתקבלו לאוניברסיטה הזו, יוכלו להינות מפריבילגיות שונות כמו משלחות חילופי סטודנטים, מסלולי השתלבות במבחר פרוייקטים עסקיים עם בתי עסק מקומי ועוד. לאוניברסיטה תשעה בתי ספר, שבעה קמפוסים המפוזרים ברחבי מילאנו ושמונה עשרה מחלקות לימוד שונות.
למי שכבר הגיע למילאנו והשתכר מהאופנה מסביב, כדאי שילך ללמוד את מקצועות העיצוב במקום בו אופנה היא סמל. "אקדמיית up to date" במילאנו מציעה מסלול לימוד עיצוב אופנה בעיר מעוררת ההשראה, שם הסטודנטים נפגשים עם סגנונות עיצוביים מרחבי העולם בכיתות קטנות למדי – כעשרה סטודנטים בכיתה. היתרון במקום לסטודנטים זרים היא אפשרות הלימוד בשפה האנגלית.
"אוניברסיטת דגלי סטדי דה פירנצה", שוכנת באחת הערים הנעימות ומלאות האווירה של איטליה. מלבד העובדה שבאוניברסיטה יזדמן לכם ללמוד אומנות לא רחוק מהמקום בו צויירה המונה ליזה, תוכלו גם ללמוד מקצועות נחשקים ברמה בינלאומית, מקצועות כמו אדריכלות, אומנות, משפטים, ספרות ופילוסופיה. האוניברסיטה מפעילה עבור הסטודנטים הזרים שלה מרכז תרבותי ייחודי המיועד לסייע לקשיי הקליטה, ביניהם גם שיעורים ממוקדים ללימוד איטלקית, וגם כאן ישנן תוכניות לחילופי סטודנטים.
"אוניברסיטת דגלי סטדי דה פיזה", שוכנת בעיר שזכתה למוניטין שלה רק בזכות המגדל העקום. האוניברסיטה הוקמה בשנת 1343, והיא ידועה בקליטת סטודנטים זרים, האוניברסיטה מתגאה בתוכנית היחסים הבינלאומיים שלה וביכולת שלה לגשר על הפערים בין הסטודנטים הזרים למקומיים, ויש לה תוכניות חילופי סטודנטים שמקבלים מימון מלא מהאוניברסיטה, ותוכניות למלגות שונות. בנוסף לכך, בכל שנה, הסטודנטים המצטיינים זוכים בתארי כבוד.


הוספת מאמר