• מאת leevy

למה אנחנו כל כך אוהבים שוקולד?

האם תהית אי פעם מדוע אנחנו אוהבים שוקולד כל כך הרבה? התשובה אולי נראית פשוטה - שוקולד פשוט טעים! אבל, יש בשוקולד הרבה מעבר לכך.

מחקרים רבים פורסמו בנושא, ויותר ממחקר אחד יוכל לספר על התופעות, ההשפעות הפיזיולוגיות של השוקולד על הגוף שלנו, וההשפעות הפסיכולוגיות החיוביות ששוקולד עושה לכל אחד מאתנו.
התופעות הפיזיות שאתם יכולים לחוות בזמן אכילת השוקולד כמובן נובעות מסוג השוקולד שנצרך.

בשוקולד, בניגוד לממתקים אחרים יש הרבה מעבר מכך שהגוף שלכם מקבל את הגירוי ואת התחושה הנעימה לבלוטות הטעם שלכם. אך בפשוטו של עניין, השוקולד פשוט גורם לנו לרצות עוד, כל פעם מחדש !

ההשפעות של שוקולד על הגוף
השוקולד תמיד יהיה ידוע כמעלה של מצב הרוח, ממגר את גלי מוח ומצמצם את רמות המתח שלכם.
זו כנראה הסיבה שרוב האוכלוסייה מוכנה להקריב את מכסת הקלוריות היומית במיוחד במצבי רוח לא נעימים או במצב רוח רע. היתרון המשמעותי של שוקולד, וחשוב לומר כבר בשלב זה, שוקולד מריר בלבד! , הוא העובדה שאתם תורמים לגופכם, למרות שאתם אוכלים ממתק. דווקא באכילה של שוקולד.

אחת ההשפעות החיוביות של שוקולד הוא העובדה שהוא מעלה את רמות חמצון בדם, אשר בתורם עוזרים לגוף שלנו להילחם בכל הגופים זרים שיכול לגרום למחלות.
כאשר הגוף שלכם באופן כללי בריא יותר, הרבה פחות סביר שהוא יושפע מווירוסים או מזיקים אחרים.

כמובן, שההשפעה הכי חזקה של השוקולד, על כולנו בעצם היא בפגישה של השוקולד עם בלוטות הטעם שלנו.
אכילת ממתקים, ובמיוחד שוקולד, מעוררת את הילד שבכל אחד מאתנו ופשוט משפרת את מצב הרוח.
בין אם זה שוקולד חמאת בוטנים, צימוקים מצופים בשוקולד, או שוקולד לבן שמנת אתם תחווה סיפוק מוחלט כשאתה תרשו לעצמכם לפנק את עצמך בממתק שוקולד.
לא ניתן להסביר את זה, אבל אוהבי שוקולד אמתיים אפילו מבינים את זה טוב יותר.

היתרונות של שוקולד איכותי באירועים
להיות נותן החוויה, וזה שנותן לחברים ולאורחים שלו את המתנה של שוקולד הוא חוויה מתגמלת מאוד, במיוחד באירועים. אתם יודעים כי האדם שמקבל אותה ייהנה ממנה פעמים רבות ויהיה אסיר תודה עם כל ביס , כל פעם מחדש.
יש מגוון עצום של מתנות והפתעות שוקולד היום, בר ממתקים, מפלי שוקולד, פרחי שוקולד ועוד.

שוקולד חייב להכיל יותר מ- 25% קקאו על מנת שיעמוד בתקן.השוקולד גורם להשפעה חיובית על מצב הרוח של האדם כתוצאה מהמרכיבים המצויים בו, ולכן מפלי שוקולד משפרים את מצבי הרוח של האורחים וגורמים לאירוע להפוך להיות יותר שמח.לשוקולד יש השפעה חיובית על לחץ הדם, רמות הכולסטרול וכלי הדם ולכן כל אדם בכל גיל יכול לטעום וליהנות ממפלי שוקולד.שוקולד מסיר את העייפות, המשמעות היא שמפלי השוקולד גורמים לקהל להיות ערני ולשמור על מצב רוח לאורך כל האירוע.שוקולד משפר את יכולת הריכוז והחשיבה ומסייע בהפחתת מתח, כאב ולחצים.
דבר שיש לזכור הוא שלמרות שיש כמה השפעות שליליות על הגוף שלך, עדיף בסופו של דבר לצרוך אותו לעתים קרובות, ובכמויות נמוכות. בשוקולד יש בדרך כלל רמות גבוהות של סוכר בשוקולד, בעיקר בשל המרכיבים האחרים שיתווספו. יותר מדי סוכר יגרום לתוספת קלוריות ושומן, שעלולה לגרום לכולסטרול גבוה יותר, בעיקר אם אתם לא מתאמנים באופן קבוע.
אבל, אם אתם רוצים לשפר את מצב הרוח שלכם, או להפתיע את האהובים עליכם, שוקולד איכותי הוא בהחלט ההחלטה הנכונה!


הוספת מאמר