• מאת seoart

אפייה בכיף- איך עושים את זה?


אנשים רבים, וביניהם גם בשלנים מומחים, נרתעים כשהם שומעים את המילה אפייה. אולי זה בגלל שדבק בה רושם של דיוק והיצמדות למתכון, ואולי זה פשוט בגלל שבאפייה הכל נשמע מאוד מסובך, החל מהחומרים המגוונים, דרך הכמויות, ועד לכלים הרבים הנדרשים לפעולות השונות. אבל למען האמת אפייה היא לא מסובכת, ורבים ששמו את החששות בצד מעידים כי נשבו בקיסמה. הנה כמה טיפים בסיסיים שיעזרו גם לכם להפוך כל אפייה לחוויה:

לאפות דברים שאוהבים
אפייה אכן דורשת השקעה, צריך ללכת לקנות חומרים, לבחוש, לערבל, לנקות את הכלים...הרבה  יותר פשוט לקפוץ למאפייה הקרובה שממול. יחד עם זאת, הסיפוק הגדול שממלא את הפה כבר בביס הראשון ללא ספק שווה את זה. אם תבחרו במתכון שבסופו תתענגו בנחת, כל התהליך יהפוך לכיפי וחוויתי. בחרו מתכון של מאפה שהינכם אוהבים, וכך גם אם המתכון יאתגר אתכם מעט, בסופו של דבר הוא יהיה שווה את המאמץ.

לבחור במתכונים המתאימים
כיום ניתן למצוא מתכוני אפיה בשפע: בספרים, בערוצי טלוויזיה, באתרי אינטרנט ועוד. נצלו את ריבוי המתכונים שמסביב כדי למצוא בדיוק את זה שמתאים לכם ולרמתכם. אם אתם אופים בפעם הראשונה בחייכם, אל תבחרו בעוגה עם שכבות קצפת מסובכות...קחו לכם מתכון פשוט, ולאט לאט תעלו ברמת הקושי.

לא להתייאש
גם אם העוגה הראשונה שלכם יצאה מהתנור כשהיא שרופה ומפוחמת או לחלופין לא עשויה דיה, אל ייאוש. אפייה דורשת תהליך של למידה, של ניסוי וטעייה, וגם אם אתם נתקלים בפשלה, תוכלו ללמוד ממנה וליישם בפעם הבאה. זיכרו תמיד כי גם הקונדיטורים הגדולים ביותר לא נולדו מומחים, וסביר להניח שגם הם שרפו עוגה או שתיים. החוכמה היא להתמיד וליהנות מחדוות הלמידה.

אופים רק למי שאוהבים
אחת הדרכים ליהנות מתחילת הדרך בתחום היא פשוט להגיש את התוצר האפוי לאוהבים שסביבנו. אלה לא ישפטו, ידעו להעריך דבר אפייה שהכנתם במו ידכם, גם אם הטעם הוא לא מאה אחוז, וכך הפידבק החיובי יעשה לכם חשק לעוד... בהצלחה!


הוספת מאמר