• מאת shorcpa

רואה חשבון לעסקים קטנים

במידה ואתם חושבים לפתוח עסק קטן יש לשים לב למספר נקודות בעת בחירת רואה חשבון, מאמר זה יסכם את הנושאים להם יש לשים לב בעת בחירת היועץ הפיננסי הבכיר שילווה אתכם בשלב הקמת וניהול העסק.


כאשר אנו בוחרים להקים עסק קטן, בדרך כלל מדובר בעסק הראשון שלנו וחוסר הידע שלנו רב. לכן ישנה משמעות רבה לבחירה של יועץ פיננסי בכיר אשר ילווה אותנו בעת הקמת העסק. היועץ הפיננסי הבכיר ביותר שבעל עסק יכול לבחור לעצמו הנו רואה חשבון, שהנו בעל רישיון לביצוע ביקורת חשבונות לחברות בישראל וכן לייעץ בנושאי מיסוי וייצוג מול הרשויות של בעלי עסקים עצמאיים המאוגדים בתור עוסקים פטורים או מורשים.

ראיית חשבון הנה תחום התמחות נרחב ולכן בעת פתיחת עסק קטן יש משמעות לבחירה של רואה חשבון לעסקים קטנים, מדובר ברואה חשבון אשר התמחה בסיוע לבעלי עסקים קטנים בניגוד למי שהתמחה בחברות גדולות או ציבוריות אשר דורשות ידע מסוג אחר.

הנושאים אותם יש לבחון לפני בחירת רואה חשבון לעסק קטן הנם :

1. יצירת קשר נוח ושיחה נוחה עם רואה החשבון - האם אתם מרגישים בנוח עם רואה החשבון, האם אתם מרגישים שהוא עונה לכם לשאלות שלכם בנינוחות ? ישנה חשיבות להרגשה שלכם מול רואה החשבון שכן הוא ילווה אתכם מעתה ולעתים למשך שנים רבות קדימה.

2. התמחות רואה החשבון בעסקים קטנים - ודאו מול רואה החשבון כי הוא מתמחה בבעלי עסקים קטנים, בקשו ממנו לשמוע על עסקים המתנהלים במשרדנו, האם הוא מכיר את סוג העסק שלכם ? 

3. עלות רואה החשבון - רואה חשבון אינו חייב להיות יקר, למעשה רואי חשבון המתמחים בעסקים קטנים לוקחים מחירים הדומים לאלו של יועצים אחרים שאינם ברמה של רואה חשבון, למעשה רואה חשבון המתמחה בעסקים קטנים מכיר את לקוחותיו ויכול לסייע להם בשכר טרחה נמוך יותר בתחילת הדרך, לרואה חשבון ישנם עשרות לקוחות ולכן הוא יכול להרשות לעצמו להרוויח פחות על הלקוחות הקטנים עד שיצמחו.

מיקום רואה החשבון - במידה והעסק שלכם נמצא במרכז, בחרו רואה חשבון באזור המרכז לעתים הנכם נדרשים להגיע לעסק של רואה החשבון לקיים פגישה, ולא נוח לנסוע במשך שעות ארוכות, על אף שמבחינה טכנית רואה החשבון יכול לטפל בכל לקוח בכל אזור בארץ.

שיהיה בהצלחה,

שור רואי חשבון


הוספת מאמר