אינטרנט

  • מאת 11yaellevi

יתרונות וחסרונות של אתר וורדפרס

לעולם האינטרנט יש הרבה מה להציע לבעל העסק, אך האדם הממוצע שאינו מבין דבר וחצי דבר בסוגי האתרים ובנייתם יתקשה למצוא את עצמו בין שלל סוגי האתרים הקיימים בשוק. אתרים נבדלים בניהם לפי יכולותיהם ולפי שפת הכתיבה בהם. להלן כמה מילים על בניית אתר וורדפרס- אחד האתרים הפופולאריים ביותר בתקופה האחרונה.

מה זה וורדפרס

כאמור, אתרים נחלקים בניהם ע"פ שפת הבנייה שלהם או ע"פ הפונקציות אותן הם ממלאים. בניית אתר וורדפרס מבדילה בין אתר וורדפרס לבין אתרים אחרים על סמך שפת הבנייה. מבין כלל מערכות הבנייה, השלוש, מדובר על המערכת שנחשבת לקלה ביותר ונלמדת בקלות יחסית. הוורדפרס מיועדת לאנשים הפחות בקיעים בעולם הרשת וקלה ביותר להתקנה. למה, אם כן, לא נוהרים כל בוני האתרים הקטנים, כל בעלי העסקים והעמודים הפרסומיים באינטרנט בהמוניהם אל אתרי וורדפרס, אתם שואלים?

יתרונות בולטים

וורדפרס הינה מערכת קלה לבנייה, קלה לתפעול ואינה מסובכת. זו גם הסיבה שמערכת זו פופולארית כל כך, כיוון שאינה דורשת הכשרה רחבת ידיים או ארוכת שנים וכל אדם בר דעת יכול ללמוד את הפעלת המערכת בתוך זמן קצר. בעת בניית אתר וורדפרס התכנים מסודרים כרונולוגית- כך שאת הפרסומים האחרונים נראה בחלק העליון יותר של האתר בדומה לבלוגים. ואכן, אתרי וורדפרס משמשים לרב באתרים של בלוגים, פורומים ושאר הרשתות החברתיות שכן היא כוללת מערכת תגובות מובנית- הרי לשם מערכת בלוגים נוצרה מלכתחילה.

חסרונות בולטים

לכל מטבע שני צדדים והיתרונות של המערכת יכולים להיות גם חסרונות, תלוי איך מסתכלים עליהם. כך למשל, הסידור הכרונולוגי של אתר הוורדפרס יכול להיחשב יתרון בעת שימוש כאתר בלוגים או פורומים, אך כחיסרון משמעותי בעת שימוש כאתר תדמיתי- שם הדברים צריכים להיות מסודרים ע"פ נושאים ולא תאריכים. כדי להתאים אותו להיות אתר תדמיתי ישנה אפשרות להרכיב עליו תוספים, דבר שדורש כבר ידע טכני והכרת הסביבה האינטרנטית וגם אז לא הכל וורוד- לעיתים קרובות למדי ההתאמות יכולות לפגוע באתר באופן ממשי שכן הגרסאות החדשות לא מתאימות לתוספים האלה והשימוש שלהן מוגבל. 


הוספת מאמר