• מאת vitaliswls

תזונה נכונה או ספורט, מה יותר משמעותי בירידה במשקל?

שלום שמי ויטלי חפץ ואני מומחה לירידה במשקל. במאמר הזה אני רוצה לשבור את המיתוס אחת ולתמיד ולהסביר מה יותר משמעותי בירידה במשקל ספורט או תזונה נכונה. הגוף שלנו הוא מכונה שעובדת על אנרגיה ובשביל לרדת במשקל צריך להבין כלל אחד פשוט ,שעליו כל הירידה במשקל מתבססת. בשביל לרדת במשקל אנחנו צריכים לשרוף יותר קלוריות ממה שאנחנו צורכים! זה כל הסיפור.

בשביל להבין מה יותר חשוב תזונה נכונה או ספורט נבחן תחילה את צרכי האנרגיה של הגוף, שזה בעצם סך כל האנרגיה שהגוף זקוק לה לצורך תפקוד תקין בפרק זמן של 24 שעות. צריכת האנרגיה בגוף מתחלקת ל-3 חלקים:

1) צרכים בסיסיים של הגוף המהווים כ-70%-60% מצריכת הקלוריות היומית של הגוף. הם בעצם האנרגיה שהגוף צריך כדי להפעיל את כל מערכות החיים שלו כגון: הלב, הראות ,המוח ,השרירים וכו...

2) צרכים הדרושים לעיכול המהווים כ-10% מצריכת הקלוריות היומית של הגוף.

3) צרכים הדרושים לפעילות הגופנית של הגוף. הנתון הזה משתנה מאוד מאדם לאדם ונע בין 3000Kcal - 100Kcal ליום.

ניקח לדוגמא גבר ששוקל 70 ק"ג. הגוף שלו צריך כ-1800Kcal בשביל להפעיל את כל מערכות החיים בגוף. ובנוסף עוד כ- 200Kcal בשביל מערכת העיכול. זה בעצם אומר ,שאם אותו אדם ישב ולא יעשה כלום כל היום, הוא יכול לצרוך 2000Kcal ביום והוא לא ישמין. אם אותו אדם יעשה פעילות מינורית של לנסוע לעבודה, 8 שעות מול מחשב ,חזרה הביתה, ישיבה מול הטלוויזיה ולשון - הוא יבזבז עוד כ-300Kcal - 200Kcal על פעילות גופנית וזה יקנה לו את האפשרות לאכול עוד 300Kcal - 200Kcal ולא להשמין.

בגרם אחד של שומן יש 9 קלוריות זה בעצם אומר ,שבשביל לשרוף קילו שומן צריך להיות בחוב קלורי של 9000Kcal וזה אומר ,שאם אנחנו ניתן לגוף שלנו 500Kcal פחות ממה שהוא צריך כל יום, אנחנו נשרוף כ-2-1.5 קילו שומן בחודש ואם ניתן לגוף שלנו 1000Kcal פחות ממה שהוא צריךאנחנו נשרוף כ-4-3 קילו שומן בחודש. 

אם אנחנו רצים פעמיים בשבוע 3 קילומטר אנחנו שורפים בממוצע כ-600Kcal בשבוע בעזרת פעילות גופנית ,שזה בעצם פחות מ-100Kcal ליום (שווה ערך ל-20 גרם אגוזים). אם אנחנו רצים 4 פעמים בשבוע 6 קילומטר אנחנו שורפים בממוצע כ-2400Kcal לשבוע שזה יוצא כ-340Kcal ליום וזה כבר יותר משמעותי ,אבל בינינו ,אני לא מכיר הרבה אנשים שעושים פעילות כזאת על בסיס קבוע. כמובן שאני לא אומר בשום פנים ואופן ,שלא צריך לעשות ספורט, ההפך הוא הנכון, ספורט יתן לכם את החיטוב ויבנה לכם מסת שריר אבל הוא לא יעזור לכם לרדת במשקל בצורה משמעותית כמו שכולם חושבים.

אני מקווה שתרמתי לכם מידע חשוב - אם תרצו לדעת עוד דברים חשובים ומעניינים על ירידה במשקל ותזונה נכונה תרשמו לרשימה האישית שלי ותקבלו את הקורס שלי "סודות הירידה במשקל" לגמרי בחינם בו אני מסביר המון דברים חשובים על ירידה במשקל ותזונה נכונה. (הקישור לקורס מתחת למאמר).

http://www.weightlosssecrets.vitali.co.il


הוספת מאמר