• מאת dzrihen

משקל - למה זה חשוב

משקל

העולם כולו עובד על מידות ומדדים, מאז התפתחות הטכנולוגיה התפתחו גם הדרכים בהן אנחנו יכולים למדוד. משקל הוא מצרך מבוקש בכל בית, חנות, ירקניה, סופרמרקט, מרפאה, חדר כושר ועוד. משקל משמש אותנו רבות בכל מיני תחומים בחיים, החל מעליה על משקל כל שבוע במהלך דיאטה, שקילת המצרכים בהכנת העוגה, שקילה של התינוק הרך בטיפת חלב ועוד. אנחנו חיים ומתנהלים ביום יום באופן נורא מסודר, חשוב שיהיו לנו גבולות שיכריעו מה מותר ומה אסור. כשיש משקל, אז ידוע לנו מהו הגבול העליון ומהו הגבול התחתון, כך אנחנו יודעים היכן אנחנו עומדים בכל סיטואציה.

 

כשאנחנו מעוניינים לשקול דבר מסוים על משקל, נורא חשוב לנו שזה יהיה מדויק. במיוחד אם מדובר במשקלים של מפעלים, אשר יודעים לפי המשקל את כמות החומר של כל מוצר.

מהו משקל?

משקל הוא למעשה כח כבידה אשר מופעם על כדור הארץ והמסה היא הגוף, כלומר התכולה אשר נמדדת.

משקל לפריטים קטנים

כמו כן, ישנו משקל לחומרים זעירים יותר כגון יהלומים, זהב, תרופות וכו'. משקל כזה אמור להיות מאוד מדויק מאחר ומדובר בהבדל עצום בין משקל למשקל של תרופה מסוימת. משקלים כאלו שוקלים עם משקל ששוקל לפי גרמים ברמה של 0.005.

שקילת מזון

משקלים לשקילת ירקות, פירות, פיצוחים וכדומה יצריכו משקל בינוני כגון קופה רושמת שמשלבת בין קופה למשקל. משקלים למטבח לשקילת אוכל ומוצרי אפיה שוקלים במשקל קטן, מיוחד שנקרא משקל למטבח.

בעבר המשקל הפופולארי היה מאזניים ודרכים שונות ומשונות ליצירת מאזניים, כגון שימוש  בבהמות כעוגן למוטות ותלייה של צלוחיות בכל מוט. היום עם העידן האלקטרוני המתקדם ניתן לחשב כל פריט במשקל שונה. 


הוספת מאמר