אינטרנט

  • מאת starnetwork

איך לבחור שרת אחסון ייעודי

קבלתההחלטה לגבי שרת האחסון הייעודי הטוב ביותר אך במחיר לכל כיס יכולה להיות משימה לאקלה בכלל, ורוב הסיכויים שתדרוש זמן והשקעה רבה. בדיוק עקב סיבה זאת , החלטנו להקלעליכם בבחירת שרת האחסון הייעודי שיתאים לכם. כאן תוכלו לסקור את המדריך המלאבבחירת שרת האחסון הייעודי הטוב ביותר עבור האתר שלכם, תוך התחשבות ב: טכנולוגיותשיידרשו מהשרת, מגבלות מבחינה כספית, דרישות וצרכים עסקיים, וכמו כן תוכלו לסקור מספרסקירות דוגמאות לשרתים ייעודיים.
מאפיינישרת ייעודי
הרי רשימתהמאפיינים שעליכם לרכז על מנת לקבל את ההערכה המדויקת ביותר אודות הצרכיםוהטכנולוגיות שאתם תצטרכו מהשרתהייעודי שלכם:
מערכת ההפעלה של השרת הייעודי OS – . שרת ASP.NET או MS SQL , אתם תזדקקו לשרת Windows ייעודי.במקרה של קוד פתוח כמו Apache, PHP, או MySQL שרת Linux יהווה הבחירה המתאימה ביותר.מסד נתונים ושרת רשת– כמות זיכרון ה RAM לו אתם תזדקקו תלוי בעיקר בטכנולוגיות בהם האתרים שלכם משתמשים. במקרה ואתם מתבססים על Windows, Java או Ruby. אתם תזדקקו לכמות רבה יותר של זיכרון RAM ביצועים – אתם תזדקקו לשרים בעלי מעבדים של מספר ליבות, או שרתים בעלי מספר מעבדים עבור שרתי: SQL, שרתי מדיה, שרתי וירטואליזציה, או שרתים ייעודיים בעלי מטרות מיוחדות כמו שרתי משחק או שרתי צ'אט, רוחב פס – אם אתם מתכננים לאחסן כמויות לא קטנות של תמונות, קבצי מדיה או סרטוני פלאש, רוחב הפס שאתם תידרשו מספק האחסון שלכם הוא קריטריון מרכזי כדי לשמור על חווית גלישה איכותית לגולשים באתרים שלכם.ממשק ניהול – אין תחליף לשירותי ניהול כוללים על ידי מומחי רשת. אם אתם זקוקים למומחה רשת שינהל את השרת עבורכם, עליכם לבחור בחבילות אחסון מנוהלות עבור שרתים ייעודיים. חברות האחסון מציעות שירותי הדרכה ותמיכה נרחבים, במיוחד עבור שירותי אחסון בשרתים ייעודיים. מיקום שרת – האחסון הפיזי של השרת הייעודי, יש השפעה על איכות, ביצועי וההתאמה של השרת לקהל היעד של האתרים שלכם ויש להתחשב בכך בבחירת מיקום אחסון השרת הייעודי שלכם ולכן למיקום חוות השרתים של השרת הייעודי שלכם השפעה ניכרת על ביצועי הקצה של האתר שלכם. מחירים
לרוב מגבלותתקציביות , והמחירים של שירותי האחסון יאזנו את הדרישות והצרכים הטכנולוגיים שלכם:
תשלוםחודשי עבור שרת ייעודי
תשלום חד פעמי עבור התקנה – לעתים תדרשו לשלם תשלום חד פעמי עבור התקנה והגדרת שרת ייעודי.רכישה של רישיונות עבור מערכות, ותשלום חודשי קבוע עבור רישיונות אלה – מערכות הפעלה, ניהול מסדי נתונים או תכנות וירטואליזציה הן מערכות שיצריכו תשלום בתצורה כלשהי, חד פעמית או חודשית.שדרוג מערכות – אם אתם רוצים לשפר את הביצועים של השרת שלכם, לשדרג מערכות או יישומים מתקדמים כמו RAM חדש או דיסק קשיח חדש תצטרכו להשקיע תקציב נוסף כדי לשפר את הביצועים של השרת הייעודי שלכם.עבודות תחזוקה לא מתוכננות – ייתכן ותדרשו בשירותים מתקדים של תחזוקה עבור שרתים ייעודיים. שירותים אלה יכולים לכלול את שדרוגי המערכות, ולעתים גם טיפול בתקלות או שיבושים במערכות ההפעלה, נפילות מערכת, פרצות אבטחה ועוד מקרים שונים בהם תזדקקו לתמיכה של מומחי רשת.שימוש יתרבמשאבי שרת
ישנם מקרים בהם עלויות שלעתים קרובות"מתפספסות": ולכןחשוב מאוד לגלם את החישובים הנוספים הללו בעלויות של השרת הייעודי. נוסף על כך, גם עלויות של חריגה ממשאבי השרת הייעודי עלולותלעלות סכומים נוספים, זאת כאשר אתם חורגים מהגודל המרבי של שטח האחסון על גבי השרתהייעודי שלכם, עלויות עבור טיפול בכשל מערכות,עלויות הדרכה ופיתוח של צוות תחזוקה,שירותי גיבוי ושחזור, ובדיקה האם ספק האחסון שלכם מספק שירותי העברה, התקנה , והאםהוא דורש תשלום עבור ביטול חבילת אחסון על גבי שרת ייעודי.
בדיוק כמו יתר העלויות והתשלומיםשפורטו לעיל, אתם צריכים לוודא האם התשלומים הנדרשים הם חד פעמיים, ואם לא אז כמההם עולים בדיוק בכל חודש והאם הם חוזרים על בסיס חודשי.
אתםתיווכחו לדעת כי ישנם הבדלים משמעותיים בין ספקיות אחסון ושרתים ייעודיים לאחר חישוב של כלל העלויות הללו. חישוב המחירהכולל עבור בעלות מלאה על שרת ייעודי הכרחית כדי לוודא כי אתם ממצים את המרבמההשקעה התקציבים שלכם,ולוודא שאתם מקבלים את האפשרויותהטובות והמתאימות ביותר לצרכים שלכם,במחיר הטוב ביותר.
בחירה בחרת אחסון ושרת ייעודיאיכותיים ואמינים הכרחית להצלחת העסק שלכם!
הצרכיםוהדרישות של העסק שלכם
יש להתאיםאת השרת הייעודי שלכם, המערכות, היישומים והאפשרויות שאתם בוחרים לדרישות ולצרכיםהעסקיים של האתר או האתרים שלכם.
אתר מחסר אלקטרוני – אתר מסחר מקוון מצריך גישה מאובטחת לשרתים ווידוא אמינות של נתונים מתקבלים.גיבוי מפני כשלים ונפילת מערכותHigh availabilityדרישות אבטחה מתקדמות כמו חומת אש, הגנה מפני התקפות DDOS, או התקנה של רשת פרטית.מתן שירותים מתקדים נוספים כמו דיוור, ניהול תיקיות, לוחות שנה...וכל צורך או דרישה ייחודית לעסק שלכם.ניהול תיקיות וקבצים בעלי נפח גדולכעת, לאחרשערכתם מחקר ראשוני, אודות הטכנולוגיות הדרושות, מגבלות תקציביות, ודרישות עסקיותייחודיות של העסק שלכם, אתם מוכנים להתחיל בתהליך בחירת והתאמת השרת הייעודי שלכם.ואם לא, ספק האחסון שתפנו אליו יהיה מוכן לפרט בדיוק את הכתוב לעיל!
Normal 0 false false false EN-US X-NONE HE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"טבלה רגילה"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}


הוספת מאמר