הורים וילדים

  • מאת peretz12

מדוע יש בעיות שינה ילדים

ה'רעיון' שלהיות ברגע מסתם מישהי להורה הוא בוודאות סיבה לפאניקה, רוב רובן של בנות האדם' חרדות מהיום הגורלי שעולמן יתהפך ותהפכונה להיות הורים. האחריות לולד הרך, ועצם העובדה שמרגע הלדה ועד שתחגגו לו הא כנראה יהיה מחובר אליכם כל הזמן, מסוגלת להפחיד כל אחת ואחד.

אלא שאת מרבית הנשים הצעירות מטרידות חששות, מחשבות על המצפה לה בלידה, המכאובים, החשש שהלידה תסתבך ואל נא נשכח - מחשבות רבות על ההחלמה והתאוששות. כאישה ש'טעמה' מתהליך מיוחד זה כבר 3 פעמים, ההמלצה המהותית ביותר שתקבלו מימני היא פשוט להרהר ולחשוב אם איך מתמודדים בהצלחה עם כל חלק בעיתו, והגשר בהתחלה הוא לא אחר מהולדת הרך.

המלצות לעזר בלידה

הליך הלידה הוא בוודאות, עסק אישי, חלקן עוברות את זה בקלות, אבל יש כאילו שמתענות מכאבי הצירים מעל יום, יש נשים שאומרות 'שזה לא כזה סבל'' ושזו בוודאות חוויה חיובית, אבל לחלקן עצם הזיכרונות גורמים להן בחילה, לפיכך הצעתי הטובה ביותר לאלו שעומדות ללדת שיש היא להשתמש בשירותים חשובים שיכולים ממש לסייע לנשים במצב זה.

בעיות שינה ילדים

יש לי המון הצעות מעניינות לנותני שירות שמסוגלים להקל ולסייע. יש סדנאות להרגעות והכנה ללידה שמומלץ לדעת עליהם ובנוסף ניתן להתייעץ עם דולה. תומכת לידה היא לדעתי סמכות וגורם האחראיים שהתפקיד שלהם הוא לתמוך בהורים בשלבי ההריון השונים ויותר מכך, בלידה.

תפקידה לסייע במספר דרכים: נותנת השירות תשרה שלווה, עוזרת להתמודד עם הכאבים החזקים וחלקן בנוסף מלמדת ומדריכה בהנקה בביה''ח.

כדאי מאוד לזכור, שכמה מהן שהן ג''כ מנוסות בתחום ההנקה, אבל לא תמיד. מסיבה זו בדיוק מומלץ לכל אחת בתחילת ההריון למצוא ולבחור בנותנת שירות אחת לשני הנושאים החשובים האלו.

כשם שהסברתי קודם, לימודי הנקת הרך לצערנו הרב מסורבל, הולד הרך לא מוכן לינוק, האם לא מייצרת חלב וכמובן חשוב לזכור את כאבי ההנקה. יועצת מוסמכת תעזור רבות לאם החדשה בחניכה של באיזו דרך להניק עוד בהתחלה, ויתרה מזאת באיזו דרך להניק בלי כאב.

ההתאושששות היא בד''כ לא ממש פשוטה, קל וחומר אם האמא הצעירה ילדה בלידה קיסרית, ממש בדומה לכל הליך החלמה מניתוח שינה ארוכה היא הבסיס. ללא ספק גם במקרה כזה הן מסוגלות לעזור ולסייע, בהתייעצות עם מלוות שינה. בסופו של יום מוסכם על כולנו שהתינוק ישן עמוק גם האישה תהיה מסוגלת לישון כל הלילה, דבר שיתרום להחלמתה.

בתחום השינה ישנן המון אופציות שתוכלו לבחון, אך צריך להבין כשם שבנושאים נוספים גם דבר זה הוא לחלוטין לא משהו מוחלט, חלקם טכניקה אחת תסייע להם לישון וקיימים גם ילדים שלא, מסיבה זו רצוי לפנות אל יועצת מקצועית שמתמחה ביותר משיטה אחת.

לסיכומו של עניין אספר לכן את הדברים הנחוצים שאני ממליצה להקפיד עליהם טרם הבחירה במומחים בתחום:

אדיבות מקצועית - סופר חשוב שתחושו חיבור חזק למלווה שתחליטו לשכור.

זמינות לאם -שרצוי שתחליטו על יועצת או דולה שתעמוד לרשותכם מתי שרק תרצו.

ידע וניסיון מוכחים - לא להיות תמימות, לא להאמין לשיחה אקראית, בלי להתבייש תבקשו אישורי ההכשרה המתאימים.

לסיום, במידה ואתן מחפשות המלצה כנה הקליקו וקראו ב-בעיות שינה ילדים ושיעבור בקלות!


הוספת מאמר