• מאת רעותברלב

הרזיה טבעית

 

השמנה ומשקל עודף
אתם משקיעים את מיטב כספכם, את כל האנרגיות שלכם בציפייה שהדיאטה הזו תהייה ממש האחרונה ומתאכזבים כל פעם מחדש מחוסר ההצלחה ומחוסר היכולת להתמיד ולשמור על משקל תקין לאורך זמן? שיטת רעות בר-לב מציעה פתרונות אחרים ועמוקים משאר הדיאטות.
השמנה היא אינה סיבה אלא תוצאה
השמנה היא רק תוצאה. תוצאה של מגוון סיבות אפשריות: חוסר מודעות, חוסר איזון באחת ממערכות הגוף כתת פעילות בלוטת התריס ובמצבים רגשיים כדכדוך, סטרס מצטבר. לכן דיאטה אינה הפתרון ההולם.
רק המילה דיאטה מיד מעלה בנו מחשבות על אוכל, גורמת לתחושת תסכול ומובילה לאכילה רגשית. המילה דיאטה רק מחמירה השמנה. די דיאטה! די לספור קלוריות! די להגביל, למדוד ולאסור!
"רעב רגשי" - "תורשה רגשית"
פעמים רבות אתם פונים אל האוכל כתגובה למצב רגשי, ניתן להסביר זאת בחינוך ובסיגול ההרגלים שקיבלנו מהורינו. הורינו נוטים לא פעם לטפל ברגשותיהם על ידי אכילה וכך גם טיפלו ברגשותינו. הורינו למדו זאת מהוריהם וכך שושלת שלמה של הרגלים שגויים.
בשיטת רעות בר-לב תחילה נגלה את אותם מצבים של אכילה שלא מתוך רעב פיזי ונמצא ביחד ובהסכמתכם דרך נוספת, אחרת ומהנה להתמודד. סוד ההצלחה טמון בהתייחסות לסיבה.
סיגול הרגלים חדשים
השיטה תסייע לכם להחליף הרגלים ישנים בחדשים. הרגילים מהנים אשר תורמים לחיים, מחזקים את הגוף והנפש. אלו יובילו לא רק להרזיה וחיטוב הגוף אלא לשינוי לטובה בתחומים נוספים בחיים לאישיות אסרטיבית ומגשימת מטרות" לשיפור הערכה והביטחון העצמי ולשיפור בתחושת החיוניות והאנרגטיות.
השמנה "תורשתית"
לא פעם נשמע: "אין מה לעשות, לי יש נטייה להשמנה ". הדבר הראשון שעולה במחשבותינו שמדובר בגן כרומוזומי (חלק מהDNA- המטען הגנטי) "דפוק" שירשנו מהורינו. אולם המשמעות הגנטית להשמנה היא זניחה בהרבה מהמשמעות של תכונות נרכשות וסיגול הרגלים בתחום התזונה במהלך חיינו, עוד מילדותנו, מבית הורינו.
השמנה תגובתית
אבות אבותינו חיו בעולם שהיה עסוק בהישרדות ברמה הפיזית, היו נתונים לחסדי הטבע, לא פעם חוו רעב ולא מעט מתו. עם השנים גוף האדם פיתח מנגנון הגנה של צבירת שומנים כתגובה לאותו איום קיומי- הרעב. צבירת השומן מקשה עלינו לפתור את השמנה.
בשנים האחרונות, כשהמזון הפך לזמין ותם האיום הפיזי אנו פונים להתפתחות אישית ומקצועית והעמקת עולמנו הרגשי.
העולם הרגשי עלול להיות מאיים, מצבי לחץ, סטרס מצטבר והצבת יעדים מהווים סוג של איום. כאשר הנפש חשה מאויימת הגוף גם כן חש מאויים. הנפש מגיבה בתחושות (כתסכול, עצבות, בדידות, ייאוש, תשישות...) ואילו הגוף מגיב בדרך שהוא מכיר אלפי שנים- השמנה וצבירת שומנים.
הפתרון
התמקדות בתפריט תזונה, בספירת הקלוריות ובהגבלה תזונתית היא שולית, יוצרת תסכול ומעצימה את האיום והלחץ ולכן רק מחמירה את ההשמנה.
בשיטת רעות בר-לב אין הגבלת קלוריות! יש קו מנחה מסויים ועם זאת התאמה אישית למטופל בהתאם למצבו הפיזי, הנפשי והמנטאלי עם הסכמתו תוך התחשבות באורח החיים ובלוחות הזמנים. השינוי נעשה בהתאם ליכולת והקצב האישי.
הנאות קטנות
כן, הכוונה גם לשוקולד ולמאכלי בית ההורים. שאלו נאכלים מדי פעם ובכמויות סבירות, ממקום מאוזן ומודע, מסייעים לנו להירגע, להימנע מתסכול, להוריד מהאיום הן על הגוף והן על הנפש, וכך באופן ישיר אף תורמים לתהליך ההרזיה.
כותב המאמר: רעות בר-לב N.D CL.H


הוספת מאמר