• מאת joab.liso

כיצד נלמד לאכול נכון?

לאורך הדורות, דפוסי התנהגות ותזונת האדם השתנו בהתאם לתקופה ולמזון שהיה בהישג ידו. בעידן שלנו, לטוב ולרע, קיימת רוויה ומגוון אינסופי של מאכלים. אך רק חלק קטן מאיתנו יודע לאכול במידה ובאופן בריא. לצערי, רוב האנשים נוטים לאכול הרבה יותר קלוריות ממה שהגוף שלהם צריך. יתרה מזאת, הם צורכים כמויות מטורפות של שמנים, כולסטרול ומרכיבים מזיקים אחרים. אם אתם רוצים להגיע לשיבה טובה ובמצב גופני מעולה, אז כדאי לכם להתחיל לאכול בריא כבר מהיום. כיצד נלמד לאכול נכון ונהפוך את זה לחלק מחיינו?

ספרים
מאחר שהנושא הזה כל כך חשוב ונוגע לאוכלוסיה כה ענקית, נכתבו מאות ואף אלפי ספרים על תזונה נכונה. חשוב להדגיש שקיימות מספר גישות שונות ואף מנוגדות, לאכילה נכונה. חלקן שמות דגש על טבעונות, אחרות על צמחונות או דיאטות מסוגים אחרים. אני לא הולך להמליץ לכם על ספר ספציפי שיענה על כל השאלות שלכם. רק לפני שתחליטו על הדרך הטובה והמתאימה ביותר בשבילכם, אמליץ על עיון בספרים המציגות גישות מגוונות.

רופאים
כפי שכבר ציינתי, אין פתרון אשר יתאים לכולם. זאת מאחר שאנו שונים ומאחר שכל אחד מאיתנו רגיש ואף אלרגי למשהו אחר. לכן, לפני שתאמצו גישה קיצונית כלשהי, כדאי שתתיעצו עם הרופא שלכם. כמו כן, מדי תקופה, רצוי לבצע בדיקות שגרתיות שיבחנו את מצב בריאותכם. בדיקות אלה יכולות לתת לכם אינדיקטור לתגובת הגוף לדיאטה החדשה שלכם.

נטורופתים
נטורופתים הם סוג של רופאים. על פי גישתם, אחד המרכיבים העיקריים שמשפיעים על מצב בריאותנו, הוא התזונה. לכן, הם מכירים ומודעים לכל הסגולות והנזקים הטמונים במאכלים השונים. במילים אחרות, ביקור אצל נטורופת, יסייע רבות בהבנת הנושא ובהרכבת התפריט האידיאלי בשבילכם.

סדנאות בישול
בעקבות הביקוש הרב, שפים ונטורופתים פיתחו ומציעים סדנאות בישול בריא. למעשה, הן דרך נפלאה ללמוד את התיאוריה וליישמה במטבח. סדנת בישול מהסוג הזה תתן לכם כלים פרקטים לחזור הביתה ולאכול בריא יותר. גם כאן תמצאו גישות שונות, אך ברובן תמצאו מרכיבים משותפים כגון הפחתת כמות הסוכר, המלח והשמנים.

קבוצות תמיכה
אחד המשימות הקשות ביותר אחרי שהבתם את כל התורה בתחום התזונה הנכונה, היא התמדה. חייבים להודות שלא פשוט לשנות הרגלים, ובמיוחד כאשר מדובר על ויתור או צמצום צריכת המאכל האהוב עליכם. לשם כך, נוסדו קבוצות תמיכה אשר נפגשות פעם בתקופה (לדוגמה, פעם בשבוע או בחודש). במפגשים אלה, כל אחד מספר על ההצלחות והכשלונות שלו בדרך החדשה ודרכי התמודדות עם הקשיים.


הוספת מאמר