אינטרנט

  • מאת starnetwork

איך לבחור שרת אחסון ייעודי?

העסק שלכם מתקדם בכיוון הנכון ואתם זקוקים לשדרוג ביכולות של השרת שלכם? בחירה של שרת אחסון ייעודי טוב במחיר הנכון יכולה להיות משימה לא קלה בכלל שתדרוש זמן השקעה רב. היכנסו, ותוכלו לקבל את הטיפים הנכונים שיעזרו לכם לבחרו שרת אחסון ייעודי מתאים!
מהו שרת אחסון ייעודי?
שרת אחסון ייעודי, הוא השרת שלכם מא' ועד ת'! כל המשאבים וכל היכלות של השרת, לפחות אלה שנשארות לאחר התקנת כל המערכות הרלוונטיות הם לטובת העסק שלכם!
נכון, שרת אחסון ייעודי יקר יותר מחבילות האחסון השיתופיות והוירטואליות, אבל מבחינת יכולות, אין מה להשוות!
כל לקוח אחסון שרת ייעודי בדרך כלל יקבל שרת אחסון בהתאמה מלאה לצרכים של האתר או האתרים שלו, וכמובן, השרת וכלל המשאבים של השרת מוקצים אך ורק ללקוח.

חבילת האחסון בשרת ייעודי היא החבילה בעלת המאפיינים המתקדמים ביותר:
אבטחה מידע גיבוייםעדכוני מערכותהתאמה מלאה של מערכות הפעלהתמיכה טכנית מקצועית מגוון כלים איכותיים שיאפשרו לכם להביא את האתרים שלכם למקומות שתמיד רציתם.
אז מה צריך לקחת בחשבון?
הטכנולוגיות שיידרשו מהשרתמגבלות תקציביותדרישות וצרכים עסקיים אנחנו נעזור לכם גם עם מספר סקירות בסיסיות ודוגמאות לשרתים ייעודיים.

הגדרות ומאפייני שרת ייעודי. לפניכם רשימת הקריטריונים שעליכם לרכז על מנת לקבל את ההערכה המדויקת ביותר אודות הצרכים והטכנולוגיות שאתם תצטרכו מהשרת הייעודי שלכם:

מערכת הפעלה OS – אם אתם משתמשים בשרת ASP.NET או MS SQL , אתם תזדקקו לשרת Windows ייעודי.
שרת רשת ומסד נתונים – כמות זיכרון ה RAM לו אתם תזדקקו תלוי בעיקר בטכנולוגיות בהם האתרים שלכם משתמשים.
ביצועים – עבור שרתי SQL, שרתי מדיה, שרתי וירטואליזציה, או שרתים ייעודיים בעלי מטרות מיוחדות כמו שרתי משחק או שרתי צ'אט, אתם תזדקקו לשרים בעלי מעבדים של מספר ליבות, או שרתים בעלי מספר מעבדים.
רוחב פס – אם אתם מתכננים לאחסן כמויות לא קטנות של תמונות, קבצי מדיה או סרטוני פלאש, רוחב הפס שאתם תידרשו מספק האחסון שלכם הוא קריטריון מרכזי כדי לשמור על חווית גלישה איכותית לגולשים באתרים שלכם.
ממשק ניהול – אם אתם זקוקים למומחה רשת שינהל את השרת עבורכם, עליכם לבחור בחבילות אחסון מנוהלות עבור שרתים ייעודיים.
מיקום שרת – למיקום חוות השרתים של השרת הייעודי שלכם, האחסון הפיזי של השרת הייעודי, יש השפעה על איכות, ביצועי וההתאמה של השרת לקהל היעד של האתרים שלכם ויש להתחשב בכך בבחירת מיקום אחסון השרת הייעודי שלכם.
מחירים חשוב מאוד! אבל לא להתייחס למחיר כקריטריון הקובע!
תשלום חודשי עבור שרת ייעודי
- תשלום חד פעמי עבור התקנה – לעתים תדרשו לשלם תשלום חד פעמי עבור התקנה והגדרת שרת ייעודי.
- רכישה של רישיונות עבור מערכות, ותשלום חודשי קבוע עבור רישיונות אלה – מערכות הפעלה, ניהול מסדי נתונים או תכנות וירטואליזציה הן מערכות שיצריכו תשלום בתצורה כלשהי, חד פעמית או חודשית.
- שדרוג מערכות – אם אתם רוצים לשפר את הביצועים של השרת שלכם, לשדרג מערכות או יישומים מתקדמים כמו RAM חדש או דיסק קשיח חדש תצטרכו להשקיע תקציב נוסף כדי לשפר את הביצועים של השרת הייעודי שלכם.
- עבודות תחזוקה לא מתוכננות – ייתכן ותדרשו בשירותים מתקדים של תחזוקה עבור שרתים ייעודיים. שירותים אלה יכולים לכלול את שדרוגי המערכות, ולעתים גם טיפול בתקלות או שיבושים במערכות ההפעלה, נפילות מערכת, פרצות אבטחה ועוד מקרים שונים בהם תזדקקו לתמיכה של מומחי רשת.

שימוש יתר במשאבי שרת
מהניסיון שלנו אנחנו יודעים כי לעיתים יש עלויות ש"מתפספסות": עלויות של חריגה ממשאבי השרת הייעודי, שהם עלויות כאשר אתם חורגים מהגודל המרבי של שטח האחסון על גבי השרת הייעודי שלכם, עלויות עבור טיפול בכשל מערכות, עלויות הדרכה ופיתוח של צוות תחזוקה, שירותי גיבוי ושחזור, ובדיקה האם ספק האחסון שלכם מספק שירותי העברה, התקנה , והאם הוא דורש תשלום עבור ביטול חבילת אחסון על גבי שרת ייעודי.
הצרכים והדרישות של העסק שלכם יש להתאים את השרת הייעודי שלכם, המערכות, היישומים והאפשרויות שאתם בוחרים לדרישות ולצרכים העסקיים של האתר או האתרים שלכם.
דרישות אבטחה מתקדמות כמו חומת אש, הגנה מפני התקפות DDOS, או התקנה של רשת פרטית.
High availability גיבוי מפני כשלים ונפילת מערכותמתן שירותים מתקדים נוספים כמו דיוור, ניהול תיקיות, לוחות שנה...ניהול תיקיות וקבצים בעלי נפח גדולוכל צורך או דרישה ייחודית לעסק שלכם. כעת, שערכתם מחקר ראשוני, אודות הטכנולוגיות הדרושות, מגבלות תקציביות, ודרישות עסקיות ייחודיות של העסק שלכם, אתם מוכנים להתחיל בתהליך בחירת והתאמת השרת הייעודי שלכם.


הוספת מאמר