מחשוב עסקי

  • מאת קובי_שפיבק

עוד 10 דרכים מעשיות איך לחסוך בתקשורת?

מתוך תחקיר מקצועי שבו מצאנו עשרות שיטות מעשיות לחיסכון בתקשורת, הנה שורת צעדים ודרכים מעשיות לעשות זאת:

1. חסכון שיטתי - בתחום הדינמי של חשבונות והוצאות תקשורת משתנות, חשוב לסגל נהלי עבודה סדירים הכוללים הערכות מצב תקופתיות. במקביל, חשוב להיות מודע ולשלוט, במבצעים החדשים, ההחזרים וסעיפי ההסכמים השונים.

2. בחירת מסלולים מתאימים - בעת בחירה בספק תקשורת או שינוי במסלול, חשוב להתאים את המסלול לשימוש האמיתי בשטח ולא לבחור במסלול שרק נראה אטרקטיבי.

3. קונסולידציה - שוק התקשורת המקומי מתקדם לכיוון של איחוד למספר קטן של חברות תקשורת המספקות פתרון כולל (אינטרנט, טלוויזיה, סלולר וטלפון קווי). בחירה בפתרון תקשורת כולל עשויה להיות חסכונית יותר. מהיבט אחר, קונסולידציה עשויה להתבטא ולחסוך ביישומה בתשתיות הארגון, בצורת פתרונות תקשורת אחודה.

4. ניהול יעיל של הרשת הפנימית - ניהול נכון של צריכת רוחב הפס, דחיסת מידע, בקרה והגבלת גורמים הצורכים רוחב פס יתר על המידה, יביאו לחסכון משמעותי.

5. הקטנה בהוצאות היקפיות - שימוש בגורמי חוץ וכלים מתאימים, יאפשרו לצמצם בהוצאות משנה של מערכות התקשורת כגון הוצאות תחזוקה, אבטחה, תמיכה או הדרכה.

6. יועצים לחסכון - קיימות בשוק מספר חברות ייעודיות שמסייעות במיצוי החיסכון בתקשורת, בהן Telecom Experts, אגינקס, wake-up, U-see ו-cellsave. הן מבצעות את כל תהליך המשא ומתן מול ספקיות התקשורת ומבטיחות לספק מחירים מוזלים. חלקן פועלות בשיטת "לא חסכת - לא שילמת" או תשלום יחסי לחסכון.

7. התחברות אוטומטית ל-WiFi - בהתקנים ניידים כגון סמארטפונים, קיימת אופציה למתן עדיפות אוטומטית לרשתות WiFi אם הן זמינות, על פני השימוש ברשתות הסלולר. יידוע העובדים לגבי אופציה זו והכוונתם לנצלה, יחסוך עלויות.

8. מחשוב ענן - ניתן להעביר מערכות תקשורת למחשוב ענן ולחסוך הוצאות רכש ותחזוקה, כמו גם ליהנות מתשלום גמיש. כשלב ראשוני ניתן להעביר מערכות שאינן קריטיות.

9. יישומי עזר לחסכון - מספר גדל של אפליקציות מקוונות מספקות פתרונות תקשורת בחינם או במחירים מינימליים. לצד התוכנה הוותיקה סקייפ, עשויות לסייע בחסכון עוד תוכנות רבות, דוגמת Viber, WhatsAPP, iMessage ו-Facetime.

10. אפליקציות לניטור הגלישה - ניתן להעזר באפליקציות ייעודיות, המנטרות את מידת ניצול חבילת הגלישה בהתאם ומתריעות לפני שנכנסים למצב של גלישת יתר (שיתבטא בתשלום נוסף). לדוגמא: 3G Watchdog ו-Onavo

לסיכום
יש הרבה דרכים מעשיות לחסוך בתקשורת הרבה ומייד. מי שיקרא ויישם את הטיפים למעלה צפוי ליהנות מעוד כסף פנוי, כבר בשנה הקרובה.


לרוצים לדעת יותר (כל המידע בחינם!!!)...


המעוניינים לחסוך לארגון כסף רב מוזמנים לקבל במתנה את התחקיר - איך לחסוך בתקשורת הרבה ומייד?
למי שאוהב סרטונים קצרים על טכנולוגיות מבטיחות כדאי לגלות - איזה טכנולוגיה מתאימה לך?
ומי שרוצה לדעת מה לא מספרים על הטכנולוגיות הבולטות, מוזמן להציץ בסדרת מצגות על המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר

אם יש לך שאלות בנושא או תרצה עצה והכוונה, אשמח לענות ולסייע. אני גם מזמין אותך לקרוא מאמרים נוספים שלי באתר זה.

קובי שפיבק
העורך הראשי של pCon ומומחה לקידום מקבלי החלטות מחשוב
טל' 03-9667939 – koby@pcon.co.il


מילות מפתח
איך לחסוך, חיסכון, חסכון, חיסכון בתקשורת, להפחית עלויות, קובי שפיבק, pconהוספת מאמר