מחשוב עסקי

  • מאת dzrihen

לפטופ או מחשב נייח?


לפטופ הוא אותו מחשב נייד אותו ניתן לראות אצל רבים במשרדים, בתי קפה, מסעדות וכל מקום בו הם מעוניינים לכתוב או לקרוא אינפורמציה ברשת. המחשבים הניידים הראשונים הושקו בשנת 1986 על ידי חברת אי.בי.אם העולמית ושש שנים לאחר מכן חברת אפל השיקה את המחשב הנייד שלה. נכון להיום, כמעט לכל אדם מבוגר בישראל יש מחשב נייד.

ההבדל בין לפטופ למחשב נייח
חשוב לציין כי מלבד המובן מאליו (הניידות) ישנם הבדלים משמעותיים אחרים בין לפטופ למחשב נייח. חלק מההבדלים באים לידי ביטוי בדברים הבאים:
סוללה- לפטופ כולל סוללה אשר מחזיקה מעמד שעתיים לפחות ועשויה בדרך כלל מליתיום. כמובן שבמחשב הנייח הפועל על חשמל אין סוללה גם לא צריך לקחת בחשבון הוצאה על סוללה חדשה מדי שנה שנתיים וזאת משום בלאי של הסוללה. כניסות USB- במחשב נייד יהיו בדרך כלל מספר גדול יותר של כניסות USB ממחשב נייח. משקל- המשקל הכולל של המחשב הנייד על כל רכיביו יהיה נמוך יותר בהשוואה אל מחשב נייח. גודל רכיבים- הגודל של הרכיבים בתוך המחשב הנייד יהיה לרוב קטן יותר מאשר הרכיבים אותם מחברים למחשב הנייח, דבר אשר כולל גם את ההארד דיסק. תיקונים- קשה לתקן מרכיבים של לפטופים ובדרך כלל צריך להחליף אותם. במחשבים נייחים ניתן לתקן רכיבים רבים. שדרוגים- ניתן לשדרג מרכיבים רבים במחשב האישי הנייח. לעומת זאת במחשב הנייד ניתן לשדרג אך ורק את ההארד דיסק ואת הזיכרון (RAM).
לפטופ- אז מה קונים?
אם אתם מתלבטים האם לרכוש מחשב אישי נייח או שמא לרכוש לפטופ חדש נוכל לומר לכם כי הכל תלוי במטרה שלכם ובסגנון העבודה והחיים שלכם. חשוב להבין כי הביצועים של מחשבים ניידים בדרך כלל דלים יותר מביצועי מחשב אישי נייח באותו המחיר, אך היתרונות שלהם שווים לרוב את המחיר.


הוספת מאמר