• מאת טלזיסמן

פיתוח אפליקציות למגזרים ספציפיים

Normal 0

פיתוח אפליקציות עבור מגזר מסוים נדרש לרוב לצרכים שיווקיים, בעיקר כאשר בעל עסק רוצה לפנות אל קהל יעד ממגזר ספציפי למשל המגזר הדתי, עולים מחבר העמים, דוברי ערבית וכדומה. אם בעל העסק מציע מוצר שפונה לקהל מאוד מסוים בהחלט כדאי לו להשקיע בפיתוח אפליקציה שתתאים כמה שיותר לקהל הזה ולאו דווקא אפליקציה בעלת מאפיינים כללים. מקרה נוסף בו מפתחים אפליקציות למגזרים מסוימים הוא אפליקציות ששימושיות למגזר המדובר בלבד או בעיקר. כך למשל אפליקציה של רשת חברתית לדובר רוסית לא תשמש את האוכלוסייה הכללית אלא רק את דוברי הרוסית. אילו דגשים יש בפיתוח אפליקציות למגזרים ספציפיים?

על מה חשוב לשים דגש כאשר מפתחים אפליקציה למגזר מסוים?

כמו בכל פנייה למגזר ספציפי חשוב מאוד להתאים את האפליקציה על כל היבטיה להעדפותיו, תרבותו ושפתו של המגזר אליו אנו מכוונים. הבסיס הוא כמובן הרעיון הראשוני של האפליקציה והאם הוא מתאים לאותו מגזר (אפליקציית משחק קלילה לאו דווקא תמשוך עולים מחבר העמים מעל גיל 60 למשל). אם הגענו למסקנה שכן, כעת יש לבחון את הדרישות והמאפיינים הייחודיים של קהל היעד שלנו. יש לקחת בחשבון רגישויות תרבותיות הן בעיצוב האפליקציה והן בתוכן הכתוב בה, חשוב מאוד לבחור את שפת האפליקציה כך שתתאים לשפת המגזר (דוברי רוסית למשל או ערבית) והן את הביטויים המדויקים שיופיעו בה שכן לכל מגזר יש 'תת שפה' משלו (גם אם השפה הדומיננטית היא עברית).

איך בוחרים את המכשיר?

כדי לבחור את המכשיר והפלטפורמה לפיתוח יש להצטייד בסקר שוק בתחום. עליכם להחליט אם פיתוח אפליקציות לאייפון למשל או פיתוח אפליקציות לאנדרואיד רלוונטי לקהל היעד שלכם. במילים אחרות, עליכם לדעת באילו מכשירים המגזר אליו אתם פונים משתמש יותר ובאילו פחות וזאת ניתן לעשות רק לאור נתונים.

איך עושים את עבודת האפיון והפיתוח? איפה מתחילים?

חשוב מאוד לא לטעות כאשר פונים אל מגזר ספציפי שכן מדובר באופן טבעי במספר קטן יותר של משתמשים פוטנציאליים כך שמרווח הטעות הוא מזערי. עליכם לבחור חברת פיתוח עם ניסיון רב, עם מומחיות גדולה בפיתוח אפליקציות וכזאת שלא רק עוסקת בתכנות אלא גם בשיווק, באפיון אפליקציות והתאמה שלהן לקהל היעד.


הוספת מאמר