• מאת spy2protect

תכנות האזנה ומעקב לטלפונים סלולריים

תכנות האזנה לטלפון סלולרי – לא, אין זה מדע בדיוני.

עם התקדמות התקשורת והטכנולוגיה, גדלה הסכנה לילדים עקב חשיפתם הבלתי נשלטת ובעיקר, בעקבות האפשרות של אחרים לתקשר אתם ללא כל ביקורת של הורה או אדם בוגר. כפי שמנחים את ההורים כיום, לעקוב ולבדוק במחשב את חשבון הפייסבוק, את כל תצורות התקשורת השונות על מנת למנוע מהם לבצע מעשים או לשתף פעולה ולהיפגע, כך עולה המודעות לבצע מעקב גם על הטלפון הסלולרי של הילדים, מכשיר הצובר תאוצה טכנולוגית ותקשורתית ופותח בפני הילדים ערוץ נוסף ואף נגיש יותר לסכנות.

תארו לכם לרגע כי הצמידו לכם מיקרופון, מצלמה ומכשיר מעקב למיקומכם בכל עת וכל אלו, נשלטים ללא הגבלת מרחק וזמן. יתרה מזאת, איך תגיבו אם תבינו כי אתם, מרצונכם החופשי נושאים אותם עמכם לכל מקום, דואגים לכשירותם ולמקור כוח טעון עבורם? ובכן, ללא כל צורך בציוד בילוש ומעקב יקר ומורכב, ניתן לקבל מהטלפון הסלולרי, אינפורמציה כה רבה, עד כי לעתים קשה לעיכול.

החוק בארץ אינו מתיר האזנת סתר הפוגעת בפרטיות וחופש האדם. האזנת סתר הינה עברה פלילית אלא אם מדובר בהורים לקטינים חסרי ישע הדואגים לשלומם, או מעסיקים הרוצים לעקוב אחר עובדיהם ומיידעים אותם בעצם המעקב.


תכנות האזנת סתר מנצלות בדרך בלתי רגילה את הציוד והחומרה הקיימים ממילא בכל טלפון סלולרי מהדורות החדשים יותר ואת שלל ערוצי התקשורת על מנת לאגור אינפורמציה ולשגרה אל מחוץ לטלפון הנייד, אל מאגר אינפורמציה הניתן לצפייה, האזנה וקריאה בכל עת ובזמן אמת:

1. האזנה לשיחות טלפון בזמן אמת או הקלטה שלהן – אופן ההאזנה תלוי בסוג הטלפון הסלולרי אליו מאזינים.
2. האזנה לחלל החדר בו נמצא הטלפון הסלולרי בזמן אמת, או הקלטה של המתרחש סביבו.
3. יירוט כל הודעות הטקסט SMSהנכנסות והיוצאות .
4. יירוט הודעות טקסט הנשלחות באפליקציות אחרות כמו: WhatsApp, Skype, Messenger'.
5. קבלת מיקום הטלפון על ידי שימוש בטכנולוגיית GPS או מיקום סלולרי.
6. מעקב אחר דואר אלקטרוני מתקבל או נשלח מהטלפון הסלולרי.
7. מעקב אחר התמונות וסרטי הוידיאו שצולמו בטלפון הסלולרי.
8. יירוט רשימת אנשי הקשר, יומן, תזכירים.
9. קיימת אפשרות לצילום מסך הטלפון הסלולרי.
10. קיימת אפשרות לשליחת פקודת צילום תמונה או וידאו.
11. התראות על כיבוי והדלקת הטלפון הסלולרי.
12. התראות לגבי החלפת כרטיס סים.

בשוק האזרחי, לא ניתן לרכוש תכנות האזנה שאינן מחייבות גישה לטלפון הסלולרי. גישה פיזית לטלפון הסלולרי אחריו רוצים לעקוב מחויבת!, על מנת שאפשר יהיה להתקין תכנת האזנת סתר. הליך ההתקנה תלוי בסוג הטלפון הסלולרי ובמערכת ההפעלה שלו.


שוק התכנות להאזנת סתר, מפתח את התכנות הטובות לטלפונים הסלולרים הנפוצים יותר. לכן, אין כיסוי מלא והתאמה לכל הטלפונים הסלולריים המצויים כיום. ככל שהטלפון הסלולרי נפוץ פחות, כך יגדלו הסיכויים שלא תמצא לו תכנה תואמת.
הורים יקרים, אם הינכם חפצים בהתקנה של תכנת האזנה לילדיכם, החוק מתיר זאת ללא סייגים. מומלץ לפנות למשווקים מומחים לדבר, אשר ידריכו אתכם במוצרים העדכניים ביותר ויתאימו לכם על פי צרכיכם את התכנה הטובה ביותר במחיר ההוגן ביותר.


הוספת מאמר