לימודים אקדמאיים

  • מאת korendor

לימודי רפואה באיטליה – איך ומה

אז החלטתם לבחור בלימודי רפואה באיטליה, באווירה אירופאית מודרנית וברמת לימודים גבוהה ואיכותית. לימודי רפואה באיטליה ניתן ללמוד בכמה וכמה אזורים נבחרים בארץ המגף, וליהנות מאווירת לימודים תוססת במוסדות מובחרים, עם רמת לימודים גבוהה, תואר יוקרתי והכל לצד ארץ עשירה בתרבות, היסטוריה, בילויים וחיי לילה בסטנדרטים מערב אירופאים גבוהים.
באיטליה הקרובה תמצאו מבחר גדול מאוד של מוסדות פרטיים ואוניברסיטאות ציבוריות המציעות לימודי רפואה במסלולים שונים ואפילו באנגלית. בין אם תבחרו באוניברסיטאות וותיקות ומוכרות כמו אוניברסיטת פאדובה, לה ספייצה או אוניברסיטת רומא, אתם הולכים ליהנות מחוויית לימודים מהנה ואיכותית, לצד סטודנטים רבים כמוכם מהעולם כולו, הנהנים מתוכנית מתקדמות לסטודנטים בינלאומיים עם מרכזים ייחודיים ותכנים מיוחדים.
מה צריך בשביל ללמוד רפואה באיטליה
אז כאשר המקומות ללימודי רפואה באוניברסיטאות בארץ (טכניון, תל אביב, העברית ובן גוריון ) כל כך מוגבל, ותנאי הקבלה כמעט בלתי אפשריים, נולדת מציאות חדשה בה האלטרנטיבה הברורה עבור רבים היא לימודי רפואה בחו"ל. איטליה כיעד הנבחר ביותר עבור הסטודנטים הישראלים מציעה מספר מקומות גדול במיוחד לצד תנאי קבלה אפשריים להשגה עבור כל אחד.
בשביל להתקבל ללימודי הרפואה באיטליה תצטרכו להציג ציון פסיכומטרי מינימלי, ולהיבחן במבחני קבלה בתחומי הפיסיקה, כימיה, ביולוגיה, מתמטיקה ומבחן ידע באיטלקית. המועמדיםשציוניהםהםהגבוהיםביותריוזמנולמבחנימיוןמיוחדים בהם יעברו המועמדים מיונים פקולטות השונות לרפואה באיטליה, על סמך ראיונות אישיים, סימולציות ובדיקות של דינמיקה קבוצתית. כדאי לדעת כי המבחניםלרובמתבצעיםבספטמברבטרםתחילתהלימודים, כאשרהמבחניםהםבמתכונתשלמבחןאמריקאי. התשובות בנוגע לציונים מתקבלות מטעמם של האוניברסיטאות לאחר 10 ימי עבודה.

יתרונות לימודי רפואה באיטליה – יוקר מחייה נמוך ולימודים נוחים
איטליה היא הבחירה הטובה ביותר עבור סטודנטים שמחפשים לימודי רפואה בחו"ל, שכן לטובתה יתרונות רבים ומגוונים. החל מאיכות לימודים גבוהה אצל מרצים עם ניסיון רב, ובמוסדות וותיקים שהכשירו אלפי רופאים מהעולם כולו. איטליה גם נחשבת למקום זול יחסית הממוקם במערב אירופה, כך שאתם נהנים משכר לימוד נמוך במיוחד ועלויות מחייה ברצפה (שכר לימוד של 400-1200 יורו). בנוסף, ממשלת איטליה מעודדת לימודים גבוהים וסטודנטים זרים ולכן מעניקה מלגות רבות המכסות את שכר הלימוד. בנוסף, בלימודי הרפואה באיטליה, נהנים ממסלול לימודים נח וגמיש של 5 ימי לימודים בשבוע, מהבוקר ועד מקסימום 16:00 אחר הצהריים. 
ואיך עובד הסטאז'?
אלה מבינכם שיסיימו בהצלחה את 6 שנות הלימוד העיוני, יוכלו לבחור האם לבצע סטאז' באחד מבתי החולים באיטליה או ברחבי אירופה, או אפילו להמשיך חזרה לארץ ולבצע את הסטאז' פה (לאחר מבחן הסמכה של משרד הבריאות).


הוספת מאמר