• מאת sharonkal80

מורינגה - מידע כללי וחשוב

מורינגה – מסודות המזרח הרחוק

קודם כל העץ הוא יפה בגוונים שלכסוף וירוק. לחובבי האוקינוס הגוונים האלה מזכירים את הים ואכן המורינגה הראשונה גדלה בדרום האוקיינוס השקט. משם פשוטה להודו ובקצה השני של האוקיינוס הזה הכירו אותה האינדיאנים בדרום אמריקה. גם ההודים וגם שבטים אחרים אכלו את הצמח והבריאו ממנו אבל לעולם המערבי לקח שנים רבות לגלות את הקסם שבעץ, עץ שפירותיו מכילים את כל הויטמינים והמינרלים הדרושים לנו ומעבר לכך הוא גם מרפא את העור. המיצוי שלו מעניק לגוף את כל מה שהוא צריך ולכן הוא עוזר גם למקרים של הרזיה מהירה.


מורינגה – כמו תכשיט לגוף

בפירות של מורינגה יש חומר פעיל בשם פרוזרונין שבונה את המולקולה זרונן. מולקולה קטנטונת אבל כמה שהיא קטנה כך היא מייצבת שרשראות חלבון. ואם הגוף הוא מודל לתכשיטים אזי המורינדה תורמת לשרשראות הכי חשובות שלו. מלכתחילה, הגוף יודע לאזן שרשראות חלבון אבל החיים המערביים הורידו לו את היכולת, עם הפיח, הסוכר הלבן, המזון המעובד והלחץ מעל כולם. במירדף אחרי הנסיעות, הכסף, השעון והריקבון החברתי התכשיטים של הגוף, קרי, שרשראות החלבון, מאבדות איזון. כאן נכנסת המורינגה לפעולה כי כאמור, החומר הפעיל שבה מייצר את המולקולה שמייצבת תכשיטים חלבוניים.


במורינדה יש פוליסאכאריים שמחסנים את הגוף ומסייעים בהרמה של היכולת החיסונית שלו, יחד אתם יש חומצה קפרילית וויטמיני בי, שבין השאר גורמים להרגעה. והתהליך פשוט. כשיש מספיק ויטמיני בי וחלבונים מאוזנים אזי הפרשת הסרוטונין במוח עולה. בלי סוכר, בלי חטיפים מתוקים, היא עולה מעצמה כי הגוף מקבל מצב רוח טוב משל עצמו. כשעולה רמת הסרוטונין אז אנחנו אוכלים פחות והנה, הבטחנו השפעה על הרזיה מהירה. עוד סוד מן המזרח הרחוק.הוספת מאמר