• מאת foodeng1977

מגשי אירוח – לכיבוד קל או לארוחה

מגשי אירוח עשויים להיות בחירה מועדפת ומצד שני- ברירת מחדל סבירה בהחלט. אם התקציב מצומצם או אם מדובר באירוע משפחתי או עסקי, חברתי- רשמי או לא רשמי- מגשי האירוח עשויים לתת מענה מיטבי בנושא חשוב ומרכזי בכל אירוע, בכל כנס, בכל פגישה.

מגשי אירוח אינם מחייבים הכנת תשתית לוגיסטית להגשת האוכל. אין צורך לחמם, אין הכרח לערוך שולחן, לא נדרשים כלים. אין צורך לממן שירות של מלצרים. ניתן לבחור מגוון תפריטים לאירוח, בשרי או חלבי, אף שבמגשי האירוח מוצע על פי רוב תפריט חלבי מגוון ועשיר.

ניתן להזמין מגשי אירוח עם אוכל חם, שמגיע ברכב המצויד במנגנון המאפשר חימום המזון ו/ או קירורו ושמירתו בטמפרטורה הרצויה עד לאכילתו. המגשים מוצעים במארזים אישיים. כאשר מגיע שעת איכלתם מחלקים אותם לנוכחים והם אוכלים אוכל חם וטרי. מגשי האירוח מגיעים בכלים ועם סכו,ם לשימוש חד פעמי.

מגשי אירוח

סוג אחר של מגשי אירוח הם מאכלים הנישאים על מגשים, שאותם נושאים מלצרים בקבלת פנים המקדימה חתונה. ירקות חתוכים, פיסות דג, פטריות, קבבונים, קוביות גבינה, פטריות, מאפים, ממולאים, ושאר מאכלים קטנים, שניתן לאכול אותם בביס אחד.

היתרונות של הזמנת מגשי אירוח

ניתן ליהנות מתכולתם בכל מקום, בכל שעה. מגשי אירוח מהווים פתרון הסעדה זמין ואפקטיבי בכנסים, בתערוכות, בוועידות כמו גם באירועים חברתיים שונים. עלותם של מגשי אירוח נמוכה באופן משמעותי מעלות ארוחה המוגשת סביב שולחנות ערוכים. מגשי אירוח עשויים להיות פתרון גם לארוחה מרכזית וגם לארוחת ביניים ולכיבוד קל. מגשי אירוח כמוהם כמוזיקת רקע: הם מלווים את המשתתפים במשך האירוע. ניתן לגוון ולהעשיר את התפריט המוצע ולכלול בו מזונות שונים ומשביעים.

כאשר אנחנו מדברים על מגשי אירוח על פי רוב אנחנו מתכוונים למנות ראשונות, לטעימות, לדגימות, למאכלים מיניאטוריים שנועדו לפתוח את התיאבון, להיות בבחינת אות לבאות. אבל חשוב לציין, כי ניתן לנצל מגשי אירוח להסעדת ציבור של אנשים בארוחה מלאה.

מגשי אירוח מתאימים הן לאירועים רשמיים והן לאירועים בלתי רשמיים. חברות קייטרינג המתמחות - מי מהן בעיקר ומי מהן בין השאר- יציעו לכם מבחר תפריטים המתאימים לסוג האירוע ולקהל היעד של הסועדים. על מנת לקלוע לטעמם של משתתפי האירוע רצוי ומומלץ לגוון ולהעשיר את המבחר בסוגים שונים של מאכלים, כדי שכל אחד יוכל למצוא מזון לטעמו. בתיאבון!


הוספת מאמר