• מאת seomail

מדבקות הרזיה מתמציות קקטוס ההודיה

מדבקות הרזיה מתמציות קקטוס ההודיה

מדבקות ההודיה הינן מדבקות ההרזיה החדישות והאפקטיביות המכילות תמציות הודיה (Hoodia Patches).
צמח ההודיה הינו קקטוס הגדל בנמיביה ובמדבר הקלהרי שבדרום אפריקה.

קקטוס ההודיה הבשרני מוכר לילידי המדבר מזה אלפי שנים ומסתבר כי אנשי שבט הבושמנים השתמשו בקקטוס ההודיה במהלך מסעות צייד ארוכים ואכלו את ליבת הקקטוס כדי שיגרום להם לדיכוי התיאבון והצמא, וכך יכלו להתרכז במסעות הצייד ומבלי שתחושות הרעב והצמא יטרידו אותם וגם יכלו לשרוד במדבר זמן רב ללא צורך לשאת עימם משאות כבדים של מים ומזון.
המרכיב הפעיל בקקטוס הבשרני מצוי במוך - חלקו הפנימי של הקקטוס, מרכיב זה מכיל את המולקולה P-57 אשר אחראית על תחושת השובע ועל דיכוי התיאבון, ועליה נרשם פטנט בשנת 1997.
חברת "פייזר" הנחשבת לאחת מן החברות הגדולות לייצור תרופות, וחברת התרופות המפורסמת פיטופארם פירסמו מחקרים שונים שבוצעו בעניין תמציות קקטוס ההודיה, שמהם עלה כי המולקולה P-57 משפיעה על המח גורמת לתחושת שובע ומפחיתה בצורה משמעותית את צריכת הקלוריות, עד כדי 40%-60% מן הצריכה. כך הראה גם ניסוי אשר בוצע על חולדות במהלך אחד המחקרים.

בלוטת ההיפותלמוס המצויה במח היא אשר משדרת לגוף את תחושות השובע.
תחושת שובע מורגשת כאשר הגוף רווי בפחמימות וסוכרים. כאשר צורכים את תמציות ההודיה המכילות את המרכיב הפעיל P-57, בלוטת ההיפותלמוס מזהה את המרכיב הפעיל, בטעות, כמולקולת סוכר ולכן מועבר לגוף שדר של תחושת שובע ודיכוי התיאבון.

נכון להיום, טרם פותחה תרופה תעשייתית המכילה את המרכיב הפעיל P-57 אך קיימים מוצרי דיאטה שונים כגון מדבקות ההודיה המבוססת על צמח ההודיה ומכילה תמצית טבעית וטהורה מן הצמח.

מדבקות ההרזיה מתמציות ההודיה

מאחר ומדבקות ההודיה מכילות תמציות טהורות מן הצמח הן בעלות אפקט רב.
יש לציין כי השימוש במדבקות מדכא את התיאבון אך מדכא גם את תחושת הצמא מאחר ואחת מן התכונות של קקטוס ההודיה הינו שהוא מרווה, על כן, יש להקפיד בעת השימוש במדבקות, לצרוך בין 8-12 כוסות נוזלים ליום. האפקט של המרכיב הפעיל של צמח ההודיה ה – P57 הינו רב למדי ואינו מוטל בספק ומאחר והמדבקות מבוססות על חומרים טבעיים בלבד אינן גורמות לתופעות לוואי כלשהן בעקבות השימוש בהן אך בכל מקרה, וכמו בתחילה של כל תהליך דיאטטי כלשהו, מומלץ, לפני השימוש בהן, להיוועץ ברופא.

הוספת מאמר