• 30-04-2014
  • מאת mishpahalaw

דמי מזונות - מה שכדאי לכם לדעת

המצב הכלכלי היום קשה. רבים מספרים שקשה להם לגמור את החודש וחוששים בכל פעם שהם מעבירים את כרטיס האשראי בסופר המקומי או מעדיפים ללחוץ על השתק כאשר מופיע על צג הסלולרי את השם של הנציגה שלכם בבנק. הזמנים קשים ואפילו קשים יותר לאלו בינינו אשר צריכים לשלם דמי מזונות.

למרות זאת חשוב לציין כי דמי מזונות קיימים מסיבה טובה ונכונה, אחרי הכל מדובר על כסף שהולך ברובו לילדים שלכם ולכן אין מנוס וזה הוגן כי יקבע תעריף דמי מזונות אשר ישמש את אם הילדים כדי לפרנס בכבוד את ילדיכם המשותפים.

הפחתה של דמי המזונות

כפי שציינתי דמי המזונות קיימים מסיבה טובה אך פעמים רבות קיימת סיבה טובה לא פחות בגללה פונים אבות רבים אל עורכי דין דיני מומחים בדיני משפחה כדי להפחית את דמי המזונות ולאפשר להם לעמוד בהם מאשר להפסיק ולשלם או להיגרר אל ספירלה של תשלומים מאוחרים ובעיות משפטיות.

אבות רבים חווים קשיים כלכלים של ממש לאחר הגירושים ופעמים רבות יש קשר ישיר בין המצב הנפשי ומצב הרוח ובין ההצלחה שלהם בעבודתם, מחלות ומצבים רפואיים אשר מופיעים פתאום כתגובה למתח העצום שהם עברו ועוד. פעמים רבות מדובר על סיבות אמיתיות וממשיות שאינן קשורות לניסיון להתחמק מחובתם כהורים.

בנוסף ואולי בשל המתח בין הזוג הגרוש קורים המון מצבים בהם ילדים מסרבים לדבר עם האב ומסרבים להתראות איתם וזאת אפילו אם קיימים הסדרי ראייה אשר סוכמו בבית המשפט לדיני משפחה. עובדה זאת גורמת לאבות רבים להרגיש נבגדים ולהרגיש כאילו הם זורקים את כספם לבאר אשר מזינה את השנאה של ילדם כלפיהם.

היכן מתחשב בית המשפט באב

בשל העובדה כי דמי מזונות הוא נושא משפטי סבוך יש לקחת את העצות המוצעות כאן עם גרם של מלח שהרי אינני עורך דין גירושין ואינני מומחה בדיני משפחה לעומק. במקום זאת אני גרוש (כבר לא כל כך טרי) שעבר הכל על בשרו וחולק אתכם את הדברים מנקודת המבט שלי.

בתי המשפט עשויים לפסוק על הפחתה של דמי מזונות במספר מקרים ביניהם במקרים בהם השתנתה התמונה הכלכלית מאז הפסיקה המקורית ואם האב איבד את עבודתו או החליף עבודה וכעת מרוויח פחות, אם האם ילדה ילדים נוספים לאחר הליך הגירושין עם בן זוג חדש, אם האם קיבלה ירושה או שיפרה מעמד בעבודתה וכעת מרוויחה יותר וכו'. הסיבות רבות ומגוונות אך בעיקרן עומדות כמראה למצב הכלכלי העדכני של האב והאם.

אל תהססו לפנות לייעוץ ראשוני

אם עברתם תהליך גירושין עם עורך דין מיומן ואתם מרגישים כי אתם סומכים עליו הרי שיש לכם אל מי לפנות. אל תהססו לפנות ולהתייעץ עם עורך דין שלכם בנוגע לשינוי המצב הכלכלי של שניכם. שיחת ייעוץ ראשונית לרוב אינה עולה כלום ואפילו תחליטו ללכת עם עורך דין שלכם להליך משפטי אשר יעלה לכם כמה אלפי שקלים הרי שזאת טיפה בים לעומת ההוצאות הנצפות לכם בדמי מזונות בשנים הבאות.

המון בהצלחה, גרוש שהיה שם.


הוספת מאמר