הצלחות עסקיות

  • 08-05-2014
  • מאת ארזזוהר

כלבים וריחות לא נעימים

כלבים וריחות גוף לא נעימים

כלבים רבים מדיפים ריחות גוף מאוד לא נעימים, דבר הגורם  לאי נעימות עקב אורחים המגיעים לבית ומריחים סירחון והן לבעלי הכלב, אשר הכלב לעיתים עולה להם על המיטה והספות... דבר זה לעיתים משפיע על מערכת היחסים עם הכלב, שעקב הסירחון אנו פשוט לא רוצים אותו קרוב אלינו.

 

ישנן מספר סיבות אשר עשויות לגרום לסירחון, ולחלקן עשוי להימצא פתרון קל, אשר עשוי למנוע אי נעימות רבה.

 

סיבה ראשונה ומאוד שכיחה היא בלוטות אנאליות מלאות. בלוטות אלו ממוקמות באזור פי הטבעת ואשר מפרישות ריח במהלך עשיית הצרכים וזאת על מנת לסמן  את הטריטוריה שלהם( כן,כן, הגנים שלהם מושרשים אלפי שנים לאחור לזמן שהם עוד חיו בטבע). באופן טבעי בלוטות אלו אמורות להתרוקן באופן טבעי בעת עשיית הצרכים, אך לעיתים עקב צואה רכה מדי הן לא מתרוקנות.  סימן מובהק לבלוטה מלאה הוא ריח מאוד לא נעים של דגים מסריחים. ריקון הבלוטה הינו מאוד פשוט ומהיר ומתבצע על פי רוב ע"י וטרינרים ואף במספרות כלבים.

סיבה שנייה ומרכזית לריחות לא נעימים הינו  המזון   . לעיתים מזון אשר לא מתאים לכלב עלול לגרום לבעיות במערכת העיכול ומכאן גם לריחות גוף לא נעימים. על פי רוב מדובר במזונות ברמה ירודה אך לעיתים גם המזון היקר ביותר עלול לא להתאים לכלב.  

יש מקרים בהם המזון גורם לאלרגיה. האלרגיה עלולה להיות לאחד ממרכיבי המזון, ועלולה להתפתח גם זמן רב אחרי שהכלב אוכל את אותו האוכל.

ישנם מזונות היפו אלרגניים אשר באמצעותם ניתן לבדוק אם המזון הוא הבעיה.

 

סיבה שלישית  ומאוד מרכזית היא בריאות העור והאוזניים.

למצב העור תפקיד מרכזי בריחות הגוף הלא נעימים  . כלבים עלולים לפתח זיהומים שונים כגון פטרייה זיהומית על העור, הם עלולים לצמוח כתוצאה מאלרגיה למזון, פרווה שנשארת רטובה זמן רב מדי וכן הידבקות מכלבים אחרים. סיבות אלו עלולות גם לפתי בעיה דומה באוזני הכלב

הטיפול במצב זה הינו תרופתי ומאובחן ע"י הווטרינר.

סיבה אחרונה בה נדון היא בריאות השיניים כמו בני אדם גם כלבים יכולים לפתח מחלות זיהומיות בחלל הפה . חניכיים מודלקות, אבנית בשיניים, ושיניים רקובות יכולות להשפיע על בריאות הכלב במידה רבה. ישנם משחות שיניים מיוחדות לכלבים וכן משחות אנזימטיות  כמו גם עצמות מיוחדות אשר מסייעות בשמירה על חלל הפה. באם הבעיה כבר קימת יש לגשת לווטרינר לטיפות שינים יסודי.


הוספת מאמר