• 15-05-2014
  • מאת soldark

הכירי את הטרנדים של בדים לשמלות כלה

היום הגדול בחייך מתקרב, ואת צריכה לבחור את שמלת הכלה שתלבשי לקראת החתונה שלך. המפתח לבחירת השמלה, הוא קודם כל לבחור את ההיצע העצום של בדים לשמלות כלה. להיצע הזה יש משמעות כפולה. קודם כל - את צריכה לחוש בנוח בתוך השמלה, ובד איכותי הוא המפתח לכך. הצד השני של המטבע, הוא להכיר את כל מה שטרנדי וחם בתחום. שמלות הכלה הרי הן בגד, ועוד בגד רב משמעות. לכן, בבחירת הבדים – יש כאלה שנחשבים מעולים ואופנתיים, ויש שנחשבים מיושנים יחסית. אז מהם הבדים העדכניים שכל כלה לעתיד צריכה להכיר?

                              

הבדים שאי אפשר בלעדיהם

?       סאטן - הסאטן נחשב לחומר מעולה, שמיועד לכלות שמחפשות את המראה הבולט. בעבר, למשי הייתה בלעדיות בעולם הטרנדים של בדים לשמלות כלה. אולם, בשנים האחרונות הסאטן מאיים על בכורתו. הסיבה לכך היא שהסאטן הוא הרבה יותר מבריק ובולט למרחקים, מאשר המשי. לכן, כלה שרוצה להיות בולטת גם לאורח שנמצא בכניסה לקבלת הפנים - בוחרת בסאטן בתור הבד המרכזי לשמלה שלה.

?       משי - למרות שציינו שהסאטן מאיים על בכורתו, הרי שהמשי עדיין נמצא בראש הרשימה. המשי הוא חזק במיוחד, נחשב נוח מאד, נעים מאד למגע, ומאפשר לעצב שמלות כלה מגוונות במיוחד - ולכן גם השנה הוא לא ירוד מרשימת הטרנדים.

?       טול - בד חדש יחסית שנכנס לתמונה בעיקר בשנים האחרונות. הבד משמש בעיקר למי שמחפשת בדים לשמלות כלה בחלקה התחתון. כידוע, רוב המשלות לא כוללות בד אחד בלבד, אלא מספר שילובים שונים. במקרה שלפנינו, הטול הוא תערובת בין סיבים של משי ביחד עם סיבי ניילון, או תערובת סינתטית אחרת. עם הטול אפשר ליצור עיטורים שונים, והוא נחשב לבד נוח מאד - ולכן מותאם בעיקר לחלק התחתון בשמלה.

?       קטיפה - לא לחינם, כאשר מדברים על מגע שהוא נעים מאד, משתמשים במונח "מגע קטיפתי". בד הקטיפה הוא בד עבה וצפוף ונעים מאד. חשוב לציין, שאם את בוחרת בדים לשמלות כלה בחורף - הקטיפה היא הטרנד החזק ביותר. עם זאת, במידה ואת מתחתנת אחרי חודש פברואר - כדאי להימנע ממנו שכן הוא עבה מאד.

?       אורגנדי - בד האורגנדי מפורסם בשתי תכונות: הוא קשיח יחסית, והוא בולט מאד, ובעל הוד מלכותי של ממש. ברוב המקרים, האורגנדי מורכב מתערובת מסוימת של סיבי משי ביחד עם סיבים סינתטיים, באחוזים משתנים בין שני הסוגים.

?       משי סאטן - כביכול שילוב בין שני סוגי הבדים. בפועל, ראוי לציין, כי מדובר על בד שמזכיר יותר את הסאטן מאשר את המשי. במובנים מסוימים, אפשר שהוא נפגש בדרך האמצע ביניהם - אם כי מבחינת המגע, הוא כאמור יותר סאטן. הייחוד של משי סאטן, הוא בכך שהוא בולט פחות מאשר הסאטן - וכיום הוא נחשב לטרנד חזק מאד.

 

מה את מעדיפה לבחור?

סקרנו מספר בדים שנחשבים חזקים מאד בעולם של אופנת כלות. חשוב לציין, שכמובן שלא נגענו בכל הבדים באשר הם. יש עוד שפע של בדים שאת יכולה להשתמש בהם - אבל זוהי הרשימה של הבדים הטרנדיים ביותר.


הוספת מאמר