הורים וילדים

  • 19-05-2014
  • מאת baitone2

אבחון קשיי קשב וריכוז

וודאי שניהול חיים עם תכונות של אי יכולת להשלים משימות ונטייה לאבד ולשכוח דברים, אינו נעים בכלל.

כאשר יש ספק וחשש אם הילד או אתה בעצמך המבוגר סובל מקשיי קושי וריכוז יש לגשת לאבחון מקצועי.ספק יכול להעלות אם התסמינים הרשומים לעיל מופיעים אצל ילדכם או אצלכם כמבוגרים. תסמין אחד אינו אומר שום דבר, גם לא שניים. אם רוב או כל  התסמינים מופיעים אצל ילדכם או אצלכם כמבוגרים, רצוי לגשת ולבצע אבחון קשב וריכוז.

 

אבחון קשב וריכוז לא מתבצע על רגל אחת

אבחון בזמן יאפשר לילד שלכם ליהנות מהחיים כמו שהם אמורים להיות, הוא יוכל להתחיל ולסיים דברים ולהתנהל נכון ביום יום בלי לשכוח דברים ובלי שיכנו אותו 'רחפן'. בגיל ההתבגרות, הפרעות קשב וריכוז שאינם מטופלות עלולות לגרום הפרעות פסיכיאטריות. כך שבמקרה של ספק רצוי ללכת ולבצע אבחון קשב וריכוז.

גם מבוגרים יכולים לבצע אבחון קשב וריכוז. עם עד עתה סבלתם מתופעות של הבעיה, אין סיבה שתמשיכו לסבול.

חשוב מאוד להדגיש כי כשמדובר על אבחון קשב וריכוז אין אנו מדברים על המלצת היועצת הבית ספרית או המורה, עם כל הכבוד שאנו רוכשים להם. אבחון מבצעים רק מקום מוסמך, כמו אחת ממרפאות קופות החולים או מרכזים מקצועיים המיועדים לכך.

 

האבחון עצמו של בעיות קשב והריכוז אינו מתבצע על רגל אחת. מדובר באבחון מעמיק ביותר, שכן אנו רוצים לזהות באמת את הבעיה לכל התסמינים הנ"ל ולפתור אותה. הסיבות לתסמינים הנזכרים למעלה יכולות להיות מגוונות. לכן אוסף כל הסיבות מרמז על הפרעת קשב וריכוז ורק איש מקצוע יוכל לרדת לשורש הבעיה ולהגדיר אותה כדי שנוכל לטפל בה כיאות.

אבחון קשב וריכוז כולל כמה מפגשים עם הילד או עם המבוגר, בכדי לתת תמונה מלאה ככל האפשר של המצב. אין כיום אבחון פשוט של כן ולא בשאלת הקשב והריכוז ולכן הכרחי לפנות למוסד מקצועי בעל ידע להסיק את המסקנות הנכונות מן האבחון קשב וריכוז.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE HE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"טבלה רגילה"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman","serif";}


הוספת מאמר