• 19-05-2014
  • מאת soldark

פרחים יפים לגינה

פרחים כגון אורנית, גרניום צרפתי, גרמית וכדומה תורמים באופן ישיר למראה של הגינה, הם משפרים את איכות החיים ועוזרים ביצירת איזון אקולוגי. למזלם של חובבי הטבע בישראל, אפשר כיום לבחור מבין סוגים שונים של מינים וזנים על מנת לייצר גינה צבעונית ומעניינת.

ההשקעה הכספית לא גדולה אולם התועלת של הטבע אינה מוטלת בספק. מעבר לכך, באמצעות הוספת אלמנטים טבעיים לגינה ניתן להעלות את ערך הנכס ולהפוך כל ביקור בחצר לחוויה בלתי נשכחת.

משפחות וסוגים

הדרך הטובה ביותר לבחור פרחים לגינה היא להכיר את ההבדלים בין המשפחות השונות:

א. מורכבים – זו משפחה הכוללת 950 סוגים ו-20,000 מינים. המאפיין המשותף הוא תפרחת מורכבת שיוצרת מראה גדול. תוך המשפחה הזו ניתן לזהות את החרצית, קחון, חמניה וגרברה.

ב. שושניים – רובנו מכירים את משפחת השושניים מסיפורי אגדות, אולם במציאות היא הרבה יותר יפה ומרשימה. למשפחת השושניים יש שישה עלי קטיף, שישה עלי כותרת ושישה אבקנים. אפשר לפזר אותם בגינה ללא כל בעיה וקל יחסית לגדל אותם.

ג. ורדיים – גם זו משפחה מוכרת, המזוהה עם מאפיינים כגון סוגי פרחים וצמחים נפוצים. מלבד ורדים יש גם שקד, תפוס ואגס השייכים למשפחה.

ד. אירוסים – אלו צמחים גיאופיטים ובעלי פקעות. העלים שלהם מזכירים חרב והסוגים הנפוצים ביותר הם אירוס, סייפן, כרכום וצהרון.

ה. סחלביים – אי אפשר לדבר על עיצוב מחדש של הגינה בלי להזכיר את הסחלביים. הם נחשבים ליפים ביותר אולם החיסרון שלהם הוא מחיר גבוה, בעיקר ביחס לשאר המשפחות.

לסיכום, יש הרבה סוגים של פרחים יפים אותם ניתן ואף רצוי לשתול בגינה. בדקו איזו משפחה עולה בקנה אחד עם ההעדפות שלכם ותיהנו ממראה יוצא דופן. 


הוספת מאמר